Що заявив Резніков

Про війну за воду для Криму можна говорити тільки теоретично. Про це віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій сказав у інтерв'ю.

Читайте також Без гарячої води: окупанти у Криму анонсували новий графік подачі води

За словами Резнікова, якщо окупанти захочуть заволодіти Каховським водосховищем їм це не вдасться.

Так просто воду вони не отримають, навіть в силовий спосіб. Їм треба буде пролити кров російських солдатів,
– наголосив віцепрем'єр.

Він пояснив, що для того, щоб отримати доступ до води у Каховському сховищі, окупантам доведеться "ходити до Дніпра".

"На північ країни, щоб скрізь контролювати цю воду? Це нереально. Це пів країни треба захопити", – пояснив віцепрем'єр-міністр.

Чиновник сумнівається, що Москва зможе виділити достатній контингент для наступу з Криму, щоб дійти до дамби в Новій Каховці.

"Ви ж знаєте, що захищаючись, досить мати менший склад. У нас з вами офіційний контингент – 250 тисяч. Плюс 50 тисяч Нацгвардії. Плюс додайте сюди тих, хто вже через фронт пройшов, якщо не помиляюся, 460 тисяч наших громадян", – пояснив Резніков.

Проблема водопостачання у Криму

  • Через малосніжну зиму та засолення ґрунту запаси води на окупованому півострові – критично низькі.
  • У низці міст воду подають за розкладом. Наприклад у Ялті та Алушті з 19 квітня лише по 5 годин на добу. До таких дій вдалися, аби води вистачило для туристів у готелях, коли розпочнеться туристичний сезон.
  • Раніше лідер української делегації для участі у ТКГ Леонід Кравчук казав, що Київ може розглянути питання постачання води у Крим лише у разі гуманітарної катастрофи.