Про це йдеться в опублікованих попередніх спостереженнях за результатами візиту делегації Ради Європи до України 9-16 вересня минулого року.

В цілому, стало очевидним, що у всіх вивчених делегацією випадках, розслідування зайшли в глухий кут, оскільки слідчі не можуть ідентифікувати жодного представника правоохоронних органів, як потенційного злочинця,
— вказано у документі.

За словами співрозмовників делегації, така ж проблема існує в сотнях схожих справ.

У своїх спостереженнях представники делегації зазначили, що проведенню розслідувань також заважає повільність судів, які довго розглядають рішення про дозволи на проведення обшуку або на доступ до інформації про використання мобільних телефонів, незважаючи на те, що повинні приймати такі рішення негайно.

Крім того, слідчі не можуть отримати жодних планів розміщення правоохоронних органів під час подій на Майдані. Представники делегації відзначають, що за даними внутрішнього розслідування МВС, завершеного 24 квітня 2014, ніяких планів розміщення співробітників правоохоронних органів не було. Пізніше стало відомо, що плани були, однак вони змінювалися по ходу подій на місці.

У документі також наголошується, що кілька високопосадовців, які працювали у правоохоронних органах і відповідали за формування планів розміщення, покинули країну.

Делегація також отримала інформацію, що прокурори не змогли отримати доступ до різних внутрішніх документів Міністерства внутрішніх справ, які стосуються вище згадуваних операцій, оскільки вони були класифіковані як "секретні". "За словами деяких співрозмовників, є підозри, що відповідні внутрішні документи були знищені, — наголошується в документі.

До слова, коаліція громадських організацій та ініціатив по боротьбі з безкарністю злочинів проти людяності зробила подання до Міжнародного кримінального суду щодо злочинів проти Майдану.