У поданні детально описані численні злочини проти громадян по всій країні, які здійснювали протягом тримісячного періоду представники владних органів і афілійовані з урядом парамілітарні групи (тітушки), що діяли узгоджено.
Представники коаліції спілкуються з офісом прокурора ще з квітня 2014 року, майже одразу після прийняття останнім рішення про відкриття попереднього вивчення справи.
Перше подання коаліції до офісу прокурора МКС у липні 2014 року було присвячене описовому викладу подій протягом періоду Євромайдану. На той час в МКС ще не було жодних офіційних матеріалів від державних органів України.
Подання коаліції громадських організацій та ініціатив до МКС відбулось за підтримки підтримки Міжнародної федерації прав людини (FIDH) та Міжнародного партнерства по права людини.
У другому поданні змальована повна картина широкосяжного та систематичного переслідування учасників протестного руху як з використанням правових механізмів (незаконні арешти, порушення сфабрикованих адміністративних та кримінальних справ, взяття під варту тощо), так і у позаправовий спосіб (побиття, катування, вбивства).
— пояснює координаторка Євромайдан SOS, голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук
Як відомо, у листопаді 2013 року бійці спецпідрозділу "Беркут" побили мирних мітингувальників.
У лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули більш як сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів, які влучали протестувальникам у голову, серце і шию. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати "Небесною сотнею".
До слова, 1 січня невідомі пошкодили барельєф "Небесна сотня", який розміщений в Рівному.