Представники експертного середовища дискутували в Українському кризовому медіацентрі про те, чи визнавати Донбас окупованим, чи реінтегрувати як є. На дискусію запросили більшість тих, хто проти визнання окупації. Але навіть вони погодились, якщо Україна цього не зробить і піде шляхом, який Уряд запропонував напередодні, то Росія уникне відповідальності за війну.

Вада першого сценарію – Російська Федерація юридично не буде нести відповідальності за бойові дії, які вона вела на Донбасі. Так це правда. Це мінус,
– прокоментував координатор проекту "Сильні громади" Центру UA Валентин Краснопьор.

Сторона, яка готова щедро заплатити Україні за те, щоб Росія вийшла сухою з води, – Європа. За словами активіста, так званий мирний план розробили ще в Мінську.

Читайте також: Росія активно вербує до лав терористів безробітних мешканців Донбасу, – розвідка

Росія відійде, а Україна має виконати свої зобов'язання за Мінськими угодами, зокрема надати окупованим територіям Донбасу "особливий статус" – такий сценарій більшість учасників "дискусії" вважають необхідним для повернення Донбасу. Виявилося, кілька законопроектів з відповідними пропозиціями лежать у парламенті вже давно. Є й від "Блоку Петра Порошенка". Автори пропонують особливий статус узаконити на три роки. Представники ж "Оппоблоку" хочуть надати його на невизначений термін.

Та, за результатами соціологічних досліджень фонду "Демократичні ініціативи", більшість українців, зокрема й з неокупованого Донбасу, вважають неприйнятними "особливий статус", амністію бойовикам та зближення з Росією.

Читайте також: Чому Україна не фінансує терористів "ДНР" і "ЛНР", – пояснення міністра Насалика