Узяли в банку кредит на квартиру або авто – платіть. Не можете – ваше майно арештують державні судові виконавці, а тоді продадуть його зі знижкою на спеціальних торгах. Банк отримає свої гроші, а ви розрахуєтеся зі своїми боргами. Ні, не все так просто. В Україні ця схема працює в інтересах інших і на ній заробляють величезні гроші.

В умовах крутого економічного піке дедалі більше українців уже нездатні розраховуватися з банками за взятими кредитами. Майно боржників арештовують. Раніше Державна виконавча служба передавала його у спеціалізовані торгуючі організації, які Мінюст відібрав проводити відкриті аукціони, де машини й нерухомість продавалися б за найвищими цінами. На практиці торги проходили таємно, і майно продавали своїм людям за безцінь.

Злі язики пов’язували торгуючі організації з тодішнім міністром юстиції Лавриновичем. Навесні 2014-го нове керівництво Міністерства юстиції окремим наказом запровадило інший порядок реалізації арештованого майна – електронні торги за допомогою інтернет-системи "СЕТАМ". Процес продажу арештованого майна мав стати прозорим — щоб кредитори отримували свої гроші, а боржники гасили борги. На практиці усі вони знову залишаються з носом. Перемагають корупціонери.

Далі — у відеосюжеті без коментарів.