Так, тільки під час одного рейду активістів на підпільний склад в Києві було знайдено фальсифікований коньяк, який розливався в картонні коробки з назвами відомих французьких брендів, пише видання "Коментарі".

Експерти відзначають, що придбати коньяк низької якості можна і в звичайному магазині або супермаркеті. Більшість виробників коньяків в Україні є ботлерами – тобто не виробляють коньяк, а розливають до пляшок змішані з водою дешеві спирти, привезені з Молдови, Грузії та інших країн.

"Поліпшити ситуацію на ринку покликаний законопроект, який зобов'яже всіх виробників використовувати при виготовленні коньяків українські коньячні спирти", – кажуть фахівці галузі.

За словами голови Асоціації легальних виробників алкоголю Олександра Голованя, використання у виробництві дешевих імпортованих коньячних спиртів істотно знижує якість продукту та негативно позначається на іміджі напою з маркуванням "коньяк України".

"Введення обов'язкової норми вмісту українських коньячних спиртів дозволить значно поліпшити якість коньяків України. До того ж, національний продукт повинен виготовлятися з використання локальної сировини, це загальноприйнята світова практика", – підкреслює Головань.

Сьогодні Міністерство аграрної політики пропонує поетапне, лояльне до виробників збільшення мінімально-необхідної норми української сировини в коньяку. Згідно із законопроектом, з 1 січня 2017 року допустима частка вмісту імпортних коньячних спиртів складе 85%, з 1 січня 2018 року вона буде зменшена до 80%, з 1 січня 2019 року – до 70%, а з 1 січня 2020 року скоротиться до 50%.

Таким чином, вже у наступному році при виготовленні коньяку виробники будуть зобов'язані використовувати не менше 15% дистильованих в Україні коньячних спиртів. Така ініціатива повинна не тільки підвищити якість українських коньяків, а й сприяти розвитку виноградарства та створенню нових робочих місць у виноробних регіонах – впевнені експерти.