На його честь назвали вулиці, міста, храми. Його княжий знак Тризуб є гербом України. Проте на святого все більше претендують наші сусіди.

У Києві на вулиці Володимирській розташований університет, який носить нині ім'я Тараса Шевченка. А при заснуванні теж був названий на честь київського князя. Володимир Великий зображений на гривні. Його ім'я звучить у назвах міст та нагородах. Чи не кожен п'ятий чоловік за 50 років в Україні носить ім'я Володимир.

Коли він був молодим та здоровим, князь вів неправильний образ життя. Володимир убив свого брата Ярополка, щоб зайняти Київський престол. І став князем новгородським. Після хрещення в купелі, Володимир став іншою людиною: замість жорстокості в нього з’явилось милосердя,
– зазначає митрополит Київський і всієї України Блаженнійший Онуфрій.

Історики погоджуються, що Володимир став християнином не за формою, а по суті. Після того, як князь прийняв віру, слідував певним нормам поведінки. Змінило Хрещення і долю Русі.

Читайте також: У Росії знову переписують історію: Путін взявся "вигороджувати" Івана Грозного

Росія протиставляє себе Європі. Але до Володимира російська влада завжди проявляла особливі симпатії. Росія претендує на Володимира, і загалом на Русь через власні імперські амбіції. До того ж, теорія про нашу спільну історію з'явилась лише в 17 столітті після Переяславської Ради.

Сучасна Росія знаходиться саме на території золотої Орди, а не Київської Русі. Після приєднання українських земель, змінилася вся концепція російської історії. Таку версію написали Соловйов та Карамзін. Росія не відречеться від цього ніколи,
– прокоментував журналіст та телеведучий Віталій Портніков.

Князем можна і поділитись, але росіяни все частіше хочуть привласнити його собі. За словами історика Олексія Гарань, все тому, що Росія не визнає за нами право вважати князя частиною української історії. Бо, мовляв, Володимир хрестився в Херсонесі. А нині це Крим. І кілька років Володимир був князем Новгорода.

Монополізація Росією князя викликає обурення навіть у деяких священиків Московського патріархату. За словами священика УПЦ МП отця Михайла, Москви ще не було коли Київська Русь.