За словами голови фракції Партії регіонів Олександра Єфремова, більшість підтримає лише президентський проект закону, що зараз знаходиться на розгляді Венеціанської комісії.

Єфремов: "ми розчищаємо майданчик для президентського проекту"

"У нас немає остаточної експертизи венеціанської комісії, якось ми отримаємо, означає ми цей системний документ безумовно розглянемо, а для цього нам необхідно розчистити майданчик для того, щоб ми згідно з регламентом вписалися в ті нормативи, по яких сьогодні працює Верхова Рада", - каже голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

За регламентом, не можна розглядати законопроект, якщо аналогічний - вже зареєстровано. Тому усі 12 опозиційно-депутатських ініціатив про зміни чинного виборчого законодавства спіткала гірка доля.

Арсеній Яценюк: "сподіваємося, новий законопроект провалять ще у першому голосуванні"

"Вони хочуть змінити систему, і начебто систему хочуть змінити для того, щоб депутат був ближче до виборця, але це є чиста брехня, тому що в законі, який буде пропонуватися навіть немає механізму відкликання депутата. Міжнародне співтовариство доволі жорстко виступило проти прийняття цього закону. Подивимося результати голосування в парламенті. Сподіваюся, що голосування по новій-старій системі виборів буде провалено", - каже народний депутат, НУ-НС Арсеній Яценюк.

Адже в протилежному випадку новий закон забезпечить провладній партії більшість у Верховній Раді. Тому попри відхилення їхньої ініціативи, опозиціонери подаватимуть ці ж поправки і до президентського законопроекту.

"Я особисто буду готувати поправки до нинішнього закону, тому що я не вірю, що в кілька місяців, які лишилися перед виборами, можна підготувати якісний закон. Закон, який обслуговує нинішню владу підготувати легко - його можна і за день підготувати до виборів. Але якщо ми говоримо про глибокі змістовні зміни, які необхідні в українському виборчому законодавстві, то треба міняти діючий закон", - вважає народний депутат, БЮТ-Батьківщина Андрій Шкіль.

Нагадаємо, до Венеціанської комісії направлено президентський законопроект про вибори народних депутатів, в якому збільшується прохідний бар'єр з 3 до 5 %, у бюлетені скасовується пункт "Не підтримую жодного кандидата", забороняється участь блоків, а виборча система стає пропорційно-мажоритарною. Висновки венеціанської комісії Україна отримає 14 жовтня.