Про це повідомляє Bihus.info.

6 квітня розпочались пленарні засідання, на яких остаточно вирішать долю кандидатів до Верховного суду. Одразу після них члени комісії голосуванням вирішать – проходить кандидат чи ні. Однак, як показали спостереження на попередньому етапі (співбесідах – 24), суб'єктивна оцінка членів комісії може кардинально різнитись навіть щодо дуже подібних кандидатів.

Долю кандидатів до Верховного суду вирішують уже 2 місяці

Суддя Київського апеляційного господарського суду Сергій Станік не задекларував 6 довіреностей на машини, серед яких два Mercedes-Benz, автівки Porshe Cayenne та BMW X5. Власниця автопарку – матір судді Сюзанна Станік. У минулому вона суддя Конституційного суду часів Кучми та Ющенка, яка нажила за роки держслужби щонайменше 2 квартири вартістю по 2 мільйони доларів кожна. Кандидат до Верховного суду Сергій Станік зауважив, що не декларував авто, тому що не їздив на ньому сам, а тільки "підвозив матір".

Читайте також: Найєм вказав на небезпечну ситуацію в обранні нових суддів Верховного суду

Комісія пропустила кандидата далі – до етапу голосувань. Натомість суддя Господарського суду Чернівецької області Андрій Бутирський не задекларував Nissan Qashqai дружини та не згадав довіреність на авто від батька і завершив участь у конкурсі.

Вибіркове правосуддя ВККС

Тетяна Широян – суддя Вищого спецсуду з розгляду цивільних та кримінальних справ. У 2009 році вона отримала та приватизувала квартиру від держави у Чернігові на чотирьох осіб: себе, чоловіка та двох дітей. Переїхавши до Києва у 2013-му, Тетяна Широян отримала службову квартиру, в ордері на яку знову вказала дочку, яка на той момент проживала у Чернігові. І вивела житло зі статусу службового. Комісія вирішила дослідити усі обставини справи і продовжила участь кандидатки у конкурсі до голосування.

А суддя Броварського міськрайонного суду Володимир Сердинський у 2003 році отримав від держави ділянку площею 940 квадратів, а його дружині у 2010-му безкоштовно дісталися 1000 квадратів. Окрім цього, у 2008 році подружжя отримало державну квартиру площею 98,6 квадратів і, за результатами співбесіди, кандидат покинув конкурс.

Суддя Тетяна Широян

Не завершив участь у конкурсі і нині чинний очільник Верховного Суду України Ярослав Романюк. Він відомий підтримкою законів "16-го січня". Окрім цього, суддя ставив під сумнів конституційність нинішньої судової реформи. За словами члена Вищої кваліфомісії Андрія Василенка, таких підстав для усунення кандидата від участі у конкурсі є недостатньо.

Читайте також: Мартиненко за рішенням суду позбувся акцій у трьох компаніях

"Прослідковувалася незгода з позицією правовою, громадянською, але в нас все-таки є Конвенція про права людини, є ті ж самі Бангалорські принципи, Конституція, де написано, що кожен може вільно висловлювати свої переконання," – сказав він.

Суддя Романюк, який підтримав закони "16-го січня", у конкурсі пройшов далі

Кандидати, біографія яких викликала у комісії сумнів на співбесіді, залишаються на пленарні засідання. На них члени ВККС планують голосувати щодо того, кому проходити далі, а кому – ні. Проте самі голосування будуть проходити у закритому режимі та їх результати громадськості будуть невідомі. На цьому наголосив голова Кваліфкомісії Сергій Козьяков, мовляв, це передбачено законодавством. До відкриття результатів після самих голосувань члени ВККС ставляться теж негативно.

"Однією з основних гарантій незалежності – таємність прийняття рішення. Якщо нам дали, нам довірили, то й ми повинні приймати рішення і нести відповідальність," – сказав член ВККС Павло Луцюк.

Повний випуск програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" дивіться тут.