Іловайськ

18 серпня 2014 року українські війська відновили контроль над більшою частиною Іловайська, однак у ніч на 24 серпня регулярні підрозділи російських військ перейшли кордон, а українські воїни опинились в оточенні.

За даними військової прокуратури в іловайському котлі загинули більше 360 бійців, 500 отримали поранення, а близько 100 потрапили у полон. В котлі Україна втратила 10 танків, 36 БМП, 19 гаубиць та 1 САУ.

Протягом 2-ох місяців бойовики мінували і оточували територію навколо 31 та 32 блокпостів поблизу Бахмутівки на Луганщині. Внаслідок чого 14 жовтня 112 бійців Нацгвардії потрапили в цілковите оточення. Спроба прорватися із підтримкою призвела до втрати людей та техніки.

Дивіться повний випуск програми: "Ми разом". Критика з фронту для генералів

За даними РНБО загинуло як мінімум 10 військових, втрачено 20 одиниць різної техніки.

Донецький аеропорт

242 дні тривала оборона донецького аеропорту. У січні 2015 року захисники аеропорту потрапили у повне оточення. 16 січня розпочалася операція із деблокування аеропорту, однак посланий на підтримку підрозділ у тумані зайшов у стан ворога. 16 бійців потрапили у полон. в цей же час бойовики беруть під повний контроль аеропорт. До тепер українські полонені дістають тіла своїх побратимів під контролем сепаратистів та російських військових.

Читайте також: Як Україна втрачала території на Донбасі. Інфографіка

Дебальцеве

28 липня українські війська відновили контроль над Дебальцевим. Але на середину лютого українське дебальцівське угрупування попало у вогневий мішок. 18 лютого українські підрозділи почали виходити із Дебальцевого. Петро Порошенко назвав цей вихід плановим. Бійці ж називають цей вихід ініціативою самих командирів, які врахували сумний досвід Іловайська.

За даними Міністра оборони Юрія Бірюкова, з 18 січня по 18 лютого у дебальцевському котлі загинуло 180 бійців, 110 потрапили в полон, а 80 пропали безвісти.