Російський публіцист та опозиційний політик зі США Андрій Піонтковський припустив, що сторони могли обговорювати постачання озброєння з КНР до Росії. Про це він розповів 24 Каналу.
До теми Як Китай готується до війни та мобілізації, спецтрибунал для Путіна: про що пишуть західні ЗМІ
Китай може бути корисним для Росії
Піонтковський зауважив, що остаточне розв'язання цього питання залежить від результату контрнаступу ЗСУ.
Китай вже не встигне розгорнути необхідне постачання, щоб підтримати Росії під час наступу українських сил, який розпочнеться у найближчі тижні,
– підкреслив публіцист.
Якщо ж здійсниться інший сценарій та з'ясується, що на Україну чекає тривалий період боротьби на виснаження, тоді Китай буде дуже корисним для Росії.
"Мабуть, саме це обговорювалось під час зустрічей Лі Шанфу з Путіним та Шойгу – у який спосіб Китай буде підтримувати путінський режим доволі тривалий термін", – припустив Піонтковський.
Андрій Піонтковський про цілі візиту глави Міноборони Китаю до Росії: дивіться відео
Вигідний сценарій для Пекіна
Сценарій війни на виснаження – найвигідніший для Пекіна. На думку співрозмовника, Китай має стратегічний план цілком поглинути Сибір. При цьому він хоче економічно підкорити всю Росію.
"А юридично він поверне собі території, які були відторгнуті за Айгуньським та Пекінським договорами. Пекін заявив про це, коли опублікував карту Росії з китайськими назвами населених пунктів за декілька днів до візиту Сі Цзіньпіна до Москви", – відзначив опозиційний політик.
"І глава Китаю послідовно дотримується своєї стратегії", – наголосив Андрій Піонтковський.
Що відомо про візит Лі Шанфу до Москви
- Міністр оборони Китаю з 16 по 18 квітня перебував з візитом у Росії. Це перший закордонний візит Лі Шанфу після того, як він посів свою посаду 12 березня 2023 року. Він зустрівся з Путіним та міністром оборони Росії Шойгу.
- В Москві Лі Шанфу наголосив на тому, що співпраця Китаю та Росії "розвивається дуже добре та робить внесок у забезпечення регіональної безпеки".
- В американському Інституті вивчення війни припустили, що під час зустрічі з Лі, Путін намагався представити Росію як рівноправного оборонного партнера Китаю.
- Аналітики ISW вважають, що перевірка боєготовності російського Тихоокеанського флоту, можливо, повинні сигналізувати КНР про підтримку Пекіна у сфері безпеки в Тихому океані.