Інформацію про оскарження бездіяльності генеральної прокурорки озвучив адвокат Ігор Головань на своїй сторінці в фейсбук.

Читайте також Венедіктова підпише підозру Порошенку, але за певних умов

В чому причина позову

Ігор Головань стверджує, що Офіс генпрокурора ніяк не відреагував на п'ять заяв про кримінальні правопорушення, які відбулися, коли слідчі з ДБР прийшли до музею Гончара 26 травня. В цей час в музеї Петро Порошенко якраз відкривав виставку 43 картин всесвітньо відомих художників.

Адвокат переконує, що під час цих подій відбулися такі порушення:

  • зловживання владою та службовим становищем,
  • незаконне проникнення до володіння особи з метою обшуку,
  • службове підроблення,
  • перешкоджання діяльності депутатів, журналістів та адвокатів

"Офіс Генерального прокурора працює ночами коли треба зареєструвати щось корисне для держави-агресора чи політичних переслідувань опозиції. А коли мова про притягнення до відповідальності знахабнілих слідчих і оперативників ДБР, які здійснили збройний напад на Музей Івана Гончара і незаконний обшук музею, прокурори ентузіазму не демонструють", – заявив адвокат.

Ігор Головань також заявив, що адвокати спрямували до суду заяви про відвід слідчих ДБР, що здійснили обшук. А також, що судове засідання про розгляд апеляції на ухвалу Печерського суду про арешт картин у п’ятницю не відбулося, оскільки слідчі не надали суду матеріали провадження.

ДБР, Порошенко і 43 картини: коротко про головне

  • 26 травня ДБР мало намір вручити Петру Порошенку повістку на допит, але зробити цього не змогло. Справа стосується вивезення з України 43 картин всесвітньо відомих художників. Їх нібито контрабандою вивезли за кордон, і зараз вони зберігаються на віллі Порошенка в Іспанії.
  • Замість допиту Порошенко пішов відкривати виставку в музеї Івана Гончара. Власне, там він представив картини, які фігурують у кримінальному провадженні.
  • Згодом силовики штурмували приміщення музею. Натомість у ДБР запевняли, що не застосовували "будь-які заходи фізичного впливу" біля музею.
  • 28 травня Державне бюро розслідувань арештувало приватну колекцію картин родини п’ятого президента Петра Порошенка.
  • 29 травня Петро Порошенко знову не прийшов на допит у ДБР.


Справи проти Порошенка / інфографіка 24 каналу