Малоймовірно, що такі рішення докорінно вплинуть на ситуацію на фронті. Про це 24 каналу розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Зверніть увагу Відхід окупантів на лівий берег Херсонщини: як це змінить ситуацію на фронті

Речник командування Повітряних сил зазначив, що для авіації не є великою проблемою те, що місце базування перенесли трохи глибше в тил.

"Чи це Чаплинка, чи це Джанкой, чи Мелітополь – це не проблема для авіації. Так і для нашої авіації особливо нічого не змінилось в плані відстані. Якщо мова йде про вертольоти – то буде менший підлітний час", – пояснив військовий.

Чому росіяни відвели авіацію з Чаплинки: дивіться відео

За його словами, навіть якщо лінія фронту "посунулася" на 50 кілометрів – для авіації "це взагалі не відстань".

Мова йде про базування. Перевели тому, що Чаплинка під вогневим контролем ЗСУ. Один артилерійський удар може знищити кілька одиниць авіаційної техніки, тому окупанти передислокували її в інше місце. Авіація швидко все робить і переміщається,
– додав Ігнат.

Він вказав, що аеродром "Чаплинка" окупанти використовували для підтримки своїх наземних військ на Херсонському напрямку за допомогою вертольотів К-52 та штурмовиків Су-25, особливо у Бериславському районі, де були активні бойові дії.

Читайте також Після втрати Херсона: які завдання можуть стояти перед російською армією

Вас також може зацікавити – чому важливе звільнення Кінбурнської коси: дивіться відео

Бавовна на аеродромі "Чаплинка": що відомо

  • У ніч з 12 на 13 листопада ЗСУ завдали удару по аеродрому окупованої Чаплинки. Про це повідомляв депутат Херсонської облради Сергій Хлань, а також речник Одеської ОВА Сергій Братчук
  • Після цього окупанти вирішили передислокувати свої сили глибше у тил, зокрема вертолітні сили.
  • Крім того, про відведення російської техніки з Чаплинки інформував журналіст-розслідувач видання Bellingcat Христо Грозев. Він повідомив, що окупанти почали відводити свою техніку з військової бази біля Чаплинки ще наприкінці жовтня.