Сама ж міністерка Бербок займає глибоку проукраїнську позицію та виступає за активну передачу країні зброї. Зокрема, 11 вересня вона приїздила до Києва, щоб обговорити ряд важливих питань.

Дивіться також Нічний бронепотяг під пильним оком Китаю: що Путіну пообіцяв Кім Чен Ин

Гучна заява МЗС Німеччини

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок назвала диктатором Сі Цзіньпіня прямому ефірі Fox News минулого тижня. Таку думку вона озвучила у відповідь на питання про війну Росії проти України.

Якщо Путін виграє цю війну, яким знаком це буде для інших диктаторів у світі, таких як Сі - президента Китаю? Україна повинна виграти цю війну,
– переконувала Бербок.

Піднебесна не обійшла слова міністерки стороною. Речник МЗС Китаю Мао Нін на пресбрифінгу назвав заяву "надзвичайно абсурдною" та заявив, що МЗС Німеччини зазіхає на політичну гідність Китаю. У структурі поскаржилися, що подібні дії є політичною провокацією. Китай вже поскаржився Німеччині на ці слова.

Роль Сі Цзіньпіна у війні

  • Росія на тлі ізоляції через війну проти України намагається зміцнити економічні зв'язки з Китаєм. Зокрема, поглиблення торгівлі може вплинути на війну в Україні, адже Піднебесна продаватиме країні-агресорці "товари для підтримки військових зусиль".
  • Слово Китаю може відіграти роль у рішеннях, прийнятих під час приїду Кім Чен Ина до Росії – цього б не сталося без дозволу Піднебесної. Очільник Північної Кореї не повністю контрольований Сі Цзіньпінем, однак той має певний вплив. США можуть переконати Китай посприяти скасуванню домовленостей КНДР та Росії.
  • Китай намагається балансувати між глобальними гравцями – його цікавлять лише власні інтереси. Війна в Україні змушує Сі Цзіньпіня замислитися над пріорітетами, адже йому не вигідна війна в центрі Європи.