Члени парламенту одноголосно ухвалили відповідні поправки до конституції 20 березня.

Читайте також: Краще вже Нурсултанджелес: соцмережі глузують з перейменування Астани

Скільки разів перейменовували Астану?

Перейменування Астани – не перше в історії міста. За останні 60 років його назва змінилася у п'ятий раз:

- до 1961 року – Акмолінськ;
- з 1961 по 1992 – Цілиноград;
- з 1992 по 1997 – Акмола;
- з 1998 - 2019 – Астана;
- З 2019 – Нурсултан.

Як реагують жителі Казахстану на перейменування Астани?

Чимало жителів столиці відзначили, що перший президент заслуговує такої почесті. Проте, вони виступають проти перейменування Астани, адже вона вже стала світовим брендом.

Дехто з казахстанців відзначає, що таку назву їй дав сам Нурсултан Назарбаєв, тому не варто її змінювати. Окрім того, вони нарікають, що жодне з міст світу не змінювало свою назву часто.

Як казахстанці реагують на перейменування Астани: відео

Сам Нурсултан Назарбаєв поки ніяк не відреагував на перейменування столиці Астани на його честь.

Як ще у Казахстані вшанують Назарбаєва?

Новий президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв також запропонував спорудити монумент на честь попереднього президента Казахстану в Астані, і назвати центральні вулиці всіх обласних міст іменем Нурсултана Назарбаєва. Усі фотографії Назарбаєва тепер мають статус неодмінного атрибута публічних приміщень, кабінетів чиновників та навчальних закладів.

Читайте також: Новим президентом Казахстану стане Касим-Жомарт Токаєв: що відомо про політика

Назарбаєв залишається єдиним і довічним Єлбаси (батько народів). Окрім того, новий президент присвоїв Назарбаєву звання Народного героя Казахстану.

Моє перше рішення як президента Казахстану – удостоїти першого президент Казахстану – Єлбаси знаком особливої ​​відзнаки "Алтин Жулдиз", надати звання "Народний герой" за видатний внесок у розвиток Казахстану,
– сказав Токаєв.

Звання "Народний Герой" – найвищий ступінь відзнаки в Казахстані поряд з Орденом Золотого орла і званням "Герой Праці Казахстану". Ця відзнака присвоюється за видатні заслуги перед країною, ратні подвиги в ім'я її свободи і незалежності.

Як Назарбаєв пішов у відставку?19 березня Нурсултан Назарбаєв склав повноваження глави держави. "Я прийняв рішення припинити свої повноваження як президента", – сказав Назарбаєв у телевізійному зверненні до народу Казахстану. Востаннє Назарбаєв переміг на дострокових президентських виборах у квітні 2015 року, набравши 97,75% голосів, і пішов на п'ятий президентський термін. Він повинен був закінчитися в квітні 2020 року. У липні Назарбаєву виповниться 79 років.

Заміною Нурсултану Назарбаєву став чинний спікер сенату парламенту країни Касим-Жомарт Токаєв. Він є сином відомого казахського письменника та ветерана війни послідовно йшов своєю дипломатичною дорогою. Інавгурація Токаєва відбувалася 20 березня на спільному засіданні палат парламенту Казахстану.