Про це 24 Каналу розповів радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк, зауваживши, що не варто дивитися песимістично на питання про передачу ракет ATACMS. Не дали їх сьогодні – дадуть післязавтра.
Дивіться також ATACMS під ялинку та консолідація союзників: які перші результати візиту Зеленського до США
Чому США поки не передали ATACMS
Як наголосив Подоляк, Сполучені Штати та увесь світ звик до певного образу та стилю життя. Наразі вони не готові ухвалювати швидкі рішення, адже зважають на багато різних речей. Це й пояснює, чому деякі питання досить довго розглядаються.
До прикладу, Сполучені Штати у внутрішній політиці заходять у певні політичні процеси. У зовнішній політиці вони діють, зокрема, з урахування позицій країн Глобального Півдня. Також потрібно здійснювати все в рамках колективного союзу з НАТО.
Альянс лише зараз починає розуміти, що їхні функції мають бути такими, як у останні роки існування СРСР. НАТО має стати в доброму сенсі агресивнішим.
Головний психологічний чинник, який впливає на ухвалення того чи іншого рішення – це, чи перебуваєш у кризі. На жаль, всі країни мають свої маленькі кризи. Але це не війна масштабного типу, як в Україні. Для нас рішення надати ATACMS є вкрай важливими. Для них ці рішення – не ситуативні, а політичні,
– пояснив Подоляк.
Такі рішення впливатимуть на баланс сил у світі. Саме тому Захід коливається, коли йдеться про надання якогось дійсно серйозного озброєння.
Зараз Україні важливо відійти від риторики, що Росія вже скоро от-от впаде. Хоча, безумовно, вона поступово програє. Потрібно просто раціонально пояснювати, чому Києву потрібна та чи інша зброя, як це було на початку повномасштабного вторгнення.
Менше емоцій у стилі "все пропало". Ніщо ніколи не пропадає. Поки будь-хто живий, то він може отримати результати. На тисячний раз скажуть "ні", а на тисячу перший – "так". І цей тисяча перший раз вирішить долю історичного процесу. Просто працюємо,
– наголосив Подоляк.
ATACMS для України: коротко
- Аналітики очікували, що США передадуть Україні далекобійні ракети ATACMS після візиту Зеленського до Штатів. Цього не сталося, але є новий пакет військової допомоги.
- Туди увійдуть ракети "повітря – повітря" АІМ-9М, додаткові боєприпаси до HIMARS, системи протиповітряної оборони Avenger, 155-міліметрові артилерійські снаряди включно з DPICM, артилерійські снаряди калібру 105 міліметрів тощо.
- Радник із питань національної безпеки президента США Джейк Салліван прокоментував ситуацію із ATACMS. Він зауважив, що в новому пакеті ATACMS не буде. Але не виключив, що все станеться у майбутньому.