Про це повідомив державний секретар США Майк Помпео, пише The Telegraph.

Детально! Український літак розбився в Ірані, загинуло 176 людей: останні новини, фото, відео

Державний департамент США висловлює свої глибокі співчуття сім'ям і друзям 176 пасажирів та членів екіпажу, загиблих внаслідок трагічної аварії рейсу PS 752 "Міжнародних авіаліній України",
– зазначив Помпео.

За словами держсекретаря США, країна продовжить уважно слідкувати за подією, а за потреби – надасть Україні всю можливу допомогу.

США також закликають до "повної співпраці в усіх розслідуваннях причин аварії".

Що може стати на заваді ефективному розслідуванню авіакатастрофи

  • Відповідно до міжнародних правил саме Іран повинен очолити розслідування трагедії.
  • Однак державі може не вистачити технічних можливостей для розслідування. Інша перешкода – загострення конфлікту між США та Іраном.
  • 8 січня, у день падіння літака, Іран обстріляв ракетами американську авіабазу на території Іраку. США ж напередодні заборонили авіарейси над Іраном і Іраком.

Основне про авіакатастрофу літака МАУ в Ірані

Що відомо про конфлікт Ірану та США?Конфлікт між країнами загострився після вбивства в Іраку 3 січня іранського генерала Касема Сулеймані. Наказ про його вбивство особисто віддав американський президент Дональд Трамп.

Іранська влада назвала вбивство Сулеймані "терористичним актом". А духовний лідер країни аятола Алі Хаменеї пригрозив США "серйозною помстою", а його слова підтвердив обстріл 8 січня американських баз в Іраку.


Мапа падіння літака МАУ в Ірані / Інфографіка 24 каналу