Ці бомби можуть розширити можливості Повітряних сил України. Так у коментарі 24 Каналу заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Дивіться також США розглядають надання Україні винищувачів п'ятого покоління

За його словами, технологія цієї зброї може адаптуватися майже до всіх видів бомб. Вона складається із певного "навісу", який накладається на бомбу. Цей навіс має, безпосередньо, GPS-датчики, які за допомогою подальшого лазерного підсвічування цілі корегують політ. Також у цієї бомби є крила.

Які дійсно фактично перетворюють звичайну бомбу, некеровану, функція якої, коли вона скинута з літака, просто впасти на ту ціль, яка позначається там, де пролітає літак. Вона перетворюється в крилату керовану ракету, яка наводиться на ту ціль, яка потрібна,
– сказав він.

Які бомби можуть розширити можливості Повітряних сил ЗСУ: дивіться відео

Переваги JDAM

Особливість цієї бомби в тому, що вона може бити до 72 кілометрів і має значну кількість вибухівки.

"Яка різниця взагалі деяких бомб від ракет – більша кількість вибухівки, і, відповідно, більша сила та ефективність самого вибуху та руйнувань", – заявив він.

Олександр Мусієнко припустив, що, ймовірно, Україна отримає основні бомби із запасів США, які працюють з технологією JDAM.

"Ми отримуємо ще, скажімо так, посилення до тих засобів, які в нас є. Це HIMARS, ракета GMLRS до них, і, наприклад, снаряди Excalibur, які використовує артилерія наша ствольна. Це доволі таке хороше серйозне посилення", – сказав Мусієнко.

Керівник Центру військово-правових досліджень зауважив, що JDAM може адаптуватися до багатьох видів літаків, зокрема, радянських.

"Якби їх неможливо було адаптувати до нашої авіації, то вони б і не постачалися", – підсумував він.

Військова допомога Україні: останні новини

  • Президент США під час свого візиту до Києва оголосив новий пакет військової допомоги. Президент Зеленський заявив, що вони з Джо Байденом обговорювали "далекобійну зброю і зброю, яка все ще може бути поставлена в Україну, навіть якщо вона не постачалася раніше".
  • Сполучені Штати надають Україні бомби із GPS-наведенням, які можуть бити цілі на відстані 72 кілометри. Виробляє такі бомби компанія Boeing.
  • З’явилася інформація, що США надіслали Україні модифіковану версію бомб підвищеної дальності. Однак, офіційного підтвердження щодо цього від Пентагону немає.