Хоча в Україні вже пізня осінь, поки що досить тепло і мінусові температури були тільки вночі. Імовірно, росіяни чекають на холоди, щоб гатити по українських енергооб'єктах. Речник Повітряних сил Юрій Ігнат в ефірі телемарафону висловив свою думку щодо цього.

Дивіться також Росіяни обстріляли Херсон: пошкодили оселі, офіси, авто містян і будинок депутата облради

Росія накопичує ракети

За словами речника ПС, минулого року росіяни витратили багато ракет – самих крилатих у них пішло понад тисячу за пів року, з вересня 2022 по березень 2023. Зараз, за даними ГУР, в окупантів близько 800 ракет, тобто значно менше. У цю кількість входять і крилаті, і балістичні.

Мова про високоточну, далекобійну зброю, без урахування С-300, "Оніксів", Х-31, Х-59 тощо,
– говорить Юрій Ігнат.

Дивіться також Росія посилила атаки балістикою: у ЗСУ назвали причину

Які прогнози

  • У суботу, 11 листопада, росіяни вперше за понад 50 днів намагалися обстріляти Київ. Їм це не вдалося, і все ж цю атаку, на думку Андрія Юсова, зарано вважати початком атак по інфраструктурі. Це не перша комбінована атака, але зрозуміло, що росіяни не будуть попереджати про початок енергетичного терору.
  • Останні два дні повітряні тривоги в Україні тривають майже по чотири години. Юрій Ігнат пояснює, що росіяни дозаправляють літак МіГ у повітрі, тож тривалість тривог значно збільшується. Але це підступна тактика ворога, адже цим вони ніби маскують інші тривоги, оголошені до або під час зльоту винищувача, – наприклад, загрозу від ударних дронів для конкретного регіону. І коли Повітряні сили дають відбій по МіГу, інші загрози можуть ще бути актуальними.
  • Експерти вважають, що часті і тривалі підняття МіГів знищують українську економіку, адже кафе, магазини і салони змушені зупинитися. Це своєрідний мікроінсульт економіки. До того ж незрозуміло, куди саме полетять ракети "Кинджал", якщо тривога по всій країні.