Патрулювання МіГ-31 створює для України 2 проблеми. Таку думку 24 Каналу озвучив експрацівник СБУ Іван Ступак.

Читайте також По всій Україні повітряна тривога тривала понад 3,5 години: злітав ворожий МіГ-31К

Проблеми для України

Іван Ступак зазначив, що перша проблема для України – це те, що такі патрулювання МіГ-31 руйнують українську економіку. Річ у тім, що якщо є правильна реакція на сигнали повітряної тривоги, то бізнес, банки, магазини тощо не працюють.

Тобто відбувається певний "мікроінсульт" економіки. Росіяни намагаються розтягнути цей "мікроінсульт" у часі та зробити його наслідки більш важкими для української економіки. Вони робитимуть це регулярно,
– пояснив він.

Крім того, коли МіГ-31 перебуває у повітрі, то невідомо, у який момент та куди ворожий літак випустить ракету. Україна втрачає деякий час від моменту, коли літак тільки злетів.

"На жаль, ми втрачаємо цей невеликий люфт часу від моменту, коли літак тільки злетів. Це потенційний носій балістичних ракет "Кинджал". Літак вже у повітрі та у будь-який момент може запустити цю ракету по будь-якому регіону території України", – сказав експрацівник СБУ.

Ступак про патрулювання ворожих МіГ: дивіться відео

Ракетний удар по Києву: головне

  • У суботу, 11 листопада, приблизно о 8 годині ранку у Києві було чутно потужні вибухи. Повітряну тривогу оголосили через кілька годин.
  • Згодом мер Віталій Кличко повідомив, що вибухи пролунали на лівому березі столиці. ППО відпрацювала по балістичній цілі.
  • Внаслідок ворожої атаки пошкоджень зазнали будинки. Поліція Київської області заявила, що, на щастя, минулося без постраждалих.
  • Речник Повітряних сил Юрій Ігнат пояснив, чому вибухи пролунали до сигналу повітряної тривоги. Окупанти запустили одну ракету, яка летіла по балістичній траєкторії, українські захисники її збили. За словами Ігната, якби розвідка або партнери надали інформацію про підготовку до нападу на столицю, то повітряну тривогу увімкнули б заздалегідь. Оскільки відповідної інформації не було, то на загрозу зреагували миттєво.