Водночас радником Володимира Зеленського Міхеїл Саакашвілі бути не захотів, про це глава держави розповів в інтерв’ю "Українській правді".
Цікаво Саакашвілі відверто розповів, навіщо він Зеленському і хто був проти нього як віцепрем'єра
На таку пропозицію президента Саакашвілі відповів, що це "не його рівень". Водночас Зеленський зазначив, що він кілька разів приходив із "різними адекватними порадами".
Тоді я попросив: "Ну, будь ласка, скажіть, де ви себе бачите". Він сказав: "Мені здається, що в уряді я можу займатися реформами, бути віцепрем’єром по реформі". Я йому відповів: "Віцепрем’єр – так віцепрем’єр, але я поговорю з прем’єр-міністром, як воно буде і як ви зможете працювати",
– розповів глава держави.
Чому Саакашвілі не став віцепрем’єром
Глава держави пояснив, що ставлення до того кроку було різним – зокрема, у президентській фракції "Слуга народу".
При цьому Володимир Зеленський не бачить нічого поганого у тому, що Саакашвілі випередив події і написав про своє призначення на фейсбук-сторінці.
Натомість на запитання про те, чи не передбачає Зеленський критики з боку Саакашвілі, як це було з Петром Порошенком, глава держави не мав чіткої відповіді.
Мені легше – він ніколи не був моїм другом. Він хоче робити реформи – і прекрасно. І я дійсно йому і всім нам бажаю успіху. Я вважаю, що він не може до мене, скажімо так... Хоча все може бути, – сказав він.
Окрім того, Зеленський наголосив – вважає, що забрали український паспорт у Міхеїла Саакашвілі несправедливо.
До теми Саакашвілі очолив Комітет реформ: найцікавіші факти з біографії політика
Призначення Саакашвілі
- Зрештою, Міхеїла Саакашвілі призначили головою Виконавчого комітету реформ в Україні. Одразу після цього Грузія відкликала свого посла Теймураза Шарашенідзе з України для консультацій.
- Там наголосили, що не хочуть розривати дипломатичні відносини з Україною або переглядати стратегічне партнерство. Однак країна побоюється "втручання у внутрішні справи Грузії" з боку Саакашвілі.