За його кандидатуру проголосував 291 депутат. З них 242 голоси віддали депутати від президентської "Слуги народу". Проти призначення Дениса Шмигаля прем'єром голосували "Опозиційна платформа – За життя" і "Європейська солідарність". "Батьківщина" і "Голос" утрималися.
Дізнайтеся: Що відомо про Дениса Шмигаля
З фракції "За майбутнє" за призначення Шмигаля проголосували 18 депутатів, з "Довіри" – 17 і 14 позафракційних.
Голосування за Шмигаля / скриншот з відео
Відео: Верховна Рада проголосувала за призначення Дениса Шмигаля на посаду прем'єра
До призначення Денис Шмигаль був віцепрем’єр-міністром та міністром розвитку громад і територій. А до того головою Івано-Франківської облдержадміністрації.
Кандидатуру Шмигаля на посаду голови уряду до Верховної Ради вніс президент Володимир Зеленський. Спершу її розглянули і підтримали у профільному комітеті з питань організації державної влади.
У своєму виступі перед депутатами Шмигаль окреслив свої основні цілі на посаді. Серед них: зростання економіки та добробуту населення, посилення соціальних гарантій і ефективне рішення медичної реформи. Усі вони вкладатимуться у рамки програми президента та його партії "Слуга народу".
Відео: Денис Шмигаль назвав пріоритети нового уряду
Перед призначенням Шмигаля Рада відправила у відставку Олексія Гончарука 353 голосами "за".
Що відомо про відставку Гончарука
В кінці лютого українські ЗМІ повідомили, що Гончарук після 6 місяців роботи очільником Кабміну піде у відставку за власним бажанням. Кандидатами на посаду нового глави уряду називали олігарха Сергія Тігіпка, бізнесмена і урядовця часів Януковича Валерія Хорошковського, теперішнього очільника МВС Арсена Авакова та директора з розвитку бізнесу Нафтогазу Юрія Вітренка.
Сам Гончарук, коментуючи дані про свою відставку, заявляв, що не писав заяву про звільнення і з президентом про це не говорив. Однак вранці 4 березня, у день засідання у Верховній Раді таки з'явилася написана власноруч Гончаруком заява.
Заява Гончарука про відставку / фото з телеграму
Окрім того 4 березня комітет парламенту з питань організації держвлади рекомендував народним депутатам підтримати відставку Гончарука. За це проголосували 23 з 25 членів комітету.
Чому Гончарук подавав заяву про відставку в січні
- 15 січня у мережі поширили запис розмови нібито Олексія Гончарука з керівництвом НБУ та очільницею Мінфіну. Фігуранти виробляли пояснення для президента Зеленського про причини зміцнення курсу гривні.
- Умовний "Гончарук", як свідчить запис, сказав, що у Зеленського "дуже примітивне розуміння економічних процесів" (і уточнив, що "примітивне" – це "просте"). Себе ж "Гончарук" назвав "повним профаном" в економіці".
- Згодом Гончарук заявив, що фрази на аудіо вирвані з контексту та змонтовані, однак вранці 17 січня подав заяву на звільнення Зеленському (зауважимо, звільнити Гончарука може лише Верховна Рада).
- Увечері того ж дня, 17 січня, Володимир Зеленський не прийняв відставку Олексія Гончарука, та на спільній зустрічі з прем'єром дав тому "шанс та низку доручень".
Дивіться відео: хто такий Денис Шмигаль