Таку думку 24 каналу висловив експерт Інституту майбутнього Іван Ступак. Він нагадав, що у НАТО пообіцяли надати рішучу відповідь на будь-який навмисний напад на критично важливу інфраструктуру держав-членів альянсу.

Читайте також Чи можна вважати нападом на НАТО підрив "Північних потоків": Світан назвав наслідки

За словами Ступака, така заява альянсу – радше дипломатична хитрість.

Це дипломатичний трюк. У НАТО кажуть, мовляв, коли будуть результати розслідування, тоді вони як дадуть відповідь. Але це розслідування може затягнутися на місяці чи роки,
– сказав експерт Інституту майбутнього.

Він додав, що встановити причетних до диверсії на газопроводах можуть навіть після закінчення війни в України.

Коли варто очікувати на відповідь НАТО

За словами експерта, така позиція альянсу є логічною, адже там не можуть нікого звинуватити без доказів.

Це підводний об'єкт, до розслідування потрібно залучити водолазів та підводні човни, проводити дослідження, допит свідків, повторний допит. Також повинен пройти судовий процес,
– зазначив Ступак.

Аналогії зі справою про збиття літака MH17

Експерт Інституту майбутнього провів аналогію зі справою про збиття малайзійського пасажирського літака рейсу MH17 у липні 2014 року.

В принципі, все було зрозуміло з самого початку. Але вже стільки років минуло, вже скільки часу тягнеться цей судовий процес, а судді все ще заслуховують пояснення. З "Північними потоками" процес може тривати не менше,
– зауважив Ступак.

Розслідування збиття пасажирського літака Boeing 777 у небі над Донеччиною тривало майже 6 років. Суд почав розглядати справу 9 березня 2020 року, а завершив у червні 2022 року. У Нідерландах анонсували, що суд винесе вирок щодо збиття MH17 17 листопада.

Іван Ступак розповів, коли чекати відповіді від НАТО щодо "Північних потоків": дивіться відео

Підриви на "Північних потоках": що відомо

  • У Балтійському морі сталося кілька витоків російського газу з "Північних потоків". Одразу 3 гілки газопроводу зазнали пошкоджень.
  • Згодом берегова охорона Швеції виявила ще один витік газу. У Швеції не виключають того, що була ще одна детонація.
  • В Офісі Президента України заявили, що витік газу на "Північних потоках" – це теракт, який спланувала Росія. У планах Кремля було дестабілізувати економічну ситуацію у Європі та викликати паніку перед зимою.
  • За інформацією видання The Times, Росія могла підірвати "Північні потоки" за допомогою підводних безпілотників, які могли запустити з невеликого судна.