Однак для частини росіян варто їх залишити. Про це 24 каналу сказав директор програм політики Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.
До теми Ланцюгова реакція, це буде болюче, – Фейгін про особливості заборони на видачу віз росіянам
Винний не лише путін
Сам факт наявності дискусії про шенгенські візи та стосунки з росією, зазначає Солонтай, говорить про усвідомлення того, що українці усвідомили давно – існує поняття колективної відповідальності.
Звичайні пересічні росіяни частково все ж таки відповідають за те, що у них путін і кремль. Адже, щонайменше, вони мали б висловлювати свою позицію,
– переконаний Солонтай.
Які росіяни можуть претендувати на візу
Раніше у європейців був чіткий розподіл: кремль і путін – це одне, а росіяни – ласкаво просимо. Сьогодні вони розуміють, що росіяни розділяються на тих, які проти війни, і тих, які палко її підтримують.
Саме тому у європейців мають бути механізми сепарації цих росіян. На думку Солонтая, громадянину росії, який подається на європейську візу, потрібно ставити три питання:
- Чий Крим? Правильна відповідь: Крим – це Україна. "Тоді з іншими кордонами усе зрозуміло", – зауважив директор програм політики Інституту політичної освіти.
- Ваше ставлення до війни, хто має відповідати за це? Правильна відповідь: "путін, кремль і все це шобло у в'язницю. Вони мають бути покарані, зняті з усіх посад та відповідати перед міжнародним трибуналом", – наголосив Солонтай.
- Яка доля росії? Правильна відповідь: Це тюрма народів, не лише для Придністров'я, білорусі, Осетії, Абхазії, і для Ічкерії, Татарстану, Дагестану тощо. "російська імперія має бути роз'єднана", – підкреслив він.
Якщо ми знайшли такого росіянина, протестували на 3 запитання, але у нього паспорт росії – можливо, не шенген. Але механізм біженця, витягування цієї людини, яка розриває російський паспорт і каже: "Я цивілізована нормальна людина, у мене немає вини, що я народився/народилася там у той період, коли путін зійшов з розуму та взяв країну в окупацію",
– вважає Солонтай.
На його думку, такий росіянин – наш союзник. "Така людина може бути у російському чи білоруському батальйоні ЗСУ, така людина може бути айтішником за кордоном й донатити на Україну, така людина може бути в спротиві проти росії, така людина може попрощатися з росією та взяти паспорт іншої країни", – сказав він.
Тренд правильний
Нарешті європейці чітко заявляють росіянам: "Ви або з путіним, або з нами. Або з візою, або без".
"Загалом тренд правильний. Це настільки складна історія, як і енергоносії. Тому Європейський Союз буде йти до цього повільно: ускладнювати процедуру отримання, підіймати вартість, збільшувати тривалість отримання, зменшувати кількість днів", – вважає Солонтай.
Цей процес буде важки, але він почався. "Ті новини, які приходять з Європи, оптимістичні. І це все завдяки нашим воїнам, бо вони тримають фронт", – підсумував він.
Євросоюз припиняє видачу віз росіянам: останні новини
- Європейський Союз розробляє план скасування видачі віз росіянам. Нові туристичні обмеження для громадян країни-агресорки глави МЗС обговорять під час зустрічі в Чехії 30 серпня.
- Однак рішення підтримують не усі. Так, Угорщина виступає проти заборони видачі шенгенських віз росіянам. Там заявили, що взагалі не бачать користі від жодних санкцій.
- Водночас Жозеп Боррель виступив за вибірковий підхід щодо видачі віз громадянам росії. Такої ж позиції дотримується і Вашингтон, який не хоче закривати шляхи безпеки для російських дисидентів.
Розуміють, що "пора валить", – Солонтай про видачу віз росіянам: дивіться відео