Володимир Зеленський ще під час звернення 8 серпня розповів, які санкції є найважливішими проти росіян. Український лідер заявив, що заборона на в'їзд допоможе громадянам країни-окупанти хоч щось зрозуміти. Загарбники мають "жити у своєму світі, доки не змінять свою філософію".

Зауважте Чому заборона на туристичні візи для росіян важлива: пояснення політолога

Наступні кроки обговорять у Празі

Видання Financial Times повідомило, що ЄС має намір призупинення дію угоди про спрощення візового режиму з росією. Її підписали ще у 2007 році. Якщо рішення ухвалять, росіянам, аби побачити Карлів міст чи Ейфелеву вежу, доведеться витратити у рази більше часу та грошей.

Обговорення відбудеться у межах дводенної зустрічі глав МЗС країн ЄС. Вона стартує 30 серпня у Празі. Високопоставлений чиновник ЄС зауважив, що виняткова ситуація вимагає виняткових кроків.

Неприйнятно, щоб російські туристи гуляли в наших містах, на наших пристанях. Ми повинні надіслати сигнал російському населенню, що ця війна не є нормальною, це неприйнятно,
– мовиться у повідомленні.

Він також додав, що є бажання вийти за межі призупинення спрощення візового режиму. Глибші зміни можуть запровадити ще до кінця 2022 року.

Заборона видачі шенгенських віз росіянам: які країни "за", які – "проти"

Як почалася дискусія та хто підтримав заборону

Дискусія про заборону видачі шенгенських віз триває упродовж вже декількох тижнів. Ініціювала її у липні Естонія.

Урмас Рейнсалу – глава МЗС країни – повідомив, що росіяни зловживають візами. Доки в Україні від російської агресії гинуть дорослі та діти, громадяни країни-окупантки масово планують європейські канікули. Рейнсалу зауважив, що росіяни "їдуть в Лувр, коли в Україні вбивають дітей". Глава МЗС Естонії наголосив, що у російському терорі винні всі росіяни.

Позицію Естонії підтримала Чехія, яка головує у Раді ЄС. Ян Ліпавський – міністр закордонних справ Чехії – заявив, що про туризм росіян не може навіть мовитися.

Ми були першими, хто пішов на цей захід, і намагаємося пояснити нашим партнерам, що це виправданий і ефективний захід. У час російської агресії, декларовані кордони якої постійно зміщуються, про звичайний туризм громадян росії не може бути й мови,
– сказав Ліпавський.

Окрім того, скасування видачі віз росіянам підтримали:

  • Данія;
  • Литва;
  • Латвія.

Згодом стало відомо, що Польща працює над концепцією, яка дозволить відмовляти росіянам у видачі віз. Пьотр Вавжик – глава МЗС країни – зауважив, що, на жаль, не всі країни ЄС підтримують закриття кордонів ЄС для росіян.

Які країни – проти скасування віз

  • Німеччина. Канцлер Олаф Шольц заявив про "війну путіна" та виступив проти заборони для так званих "хороших росіян".
  • Кіпр. Корнеліос Корнеліу – глава МЗС – розповів про віру "у міжлюдські контакти".
  • Греція. Країна свого рішення не аргументувала.
  • Угорщина. Петер Сійярто – глава МЗС Угорщини – заявив, що його країна начебто взагалі не бачить користі від санкцій.
  • Франція.
  • Люксембург. Глава МЗС Жан Ассельборн вважає, що "колективне покарання – це неправильно, бо світ знову опустить залізну завісу". Каже, що "це війна путіна", тому потрібно лише санкціонувати його оточення.

До теми – у ЄС масштабні суперечки через заборони віз для росіян: дивіться відео