Про це у прямому ефірі 24 каналу розповів доктор історичних наук, професор Арсен Зінченко.
Читайте також: Томос для України: коментар представників Вселенського патріархату
За його словами, варто готуватись до найрізноманітніших провокацій, адже грошей у "Газпрому" багато, а ФСБ дуже сильна, і втому числі позиції служби в Україні.
Однак ті люди, які пройшли 27 років того, що їх таврували безблагодатними і неканонічними, не бояться провокацій, і гроші їм не потрібні,
– зазначив професор.
Щодо реакції Кіріла з Московського патріархату, за словами історика, українці чули її впродовж довгих років.
"Ми адін народ", – це версія Путіна. "Раскольнікі" – це розробка московських спецслужб. "Нєканонічєскіє" – це з цієї ж серії. Вони будуть щось там говорити, але їх викрито. Московське церквоначаліє викрито в тому, що вони розкольники. По-перше, це ж московське церквоначаліє і спецслужби організували розкол 1992 року після того, коли всі архієреї УПЦ проголосували за звернення до московської церкви про надання автокефалії,
– додав Арсен Зінченко.
Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила постанову про звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Згодом Вселенський Патріархат розпочав всі відповідні процедури.
На початку вересня Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. У РПЦ це панічно розкритикували, назвавши "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.
Пізніше стало відомо, що Предстоятель Української православної церкви московського патріархату Онуфрій відмовився від зустрічі у Києві з екзархами Константинопольської церкви. Також в УПЦ МП виступили з вимогою, аби константинопольські повірені покинули "канонічну територію" їхньої церкви.
Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники слухатимуть звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні ймовірно й нададуть дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року. Православна автокефальна церква та УПЦ Київського патріархату мають самоліквідуватися і долучитися до новоствореного релігійного об'єднання.
- 12:05 10 ЖОВТТомос про автокефалію: що це означає для українців