Водночас сам експрезидент навряд чи здатен на те, щоб так кардинально змінити свою позицію щодо України. Громадський і політичний діяч із США, депутат від округу Рок у штаті Вісконсин Юрій Рашкін сказав 24 Каналу, що саме тому з Трампом для України не буде пов'язано нічого гарного.

До теми Новий план Трампа – Джонсона: що задумали в США та чи отримає Україна 60 мільярдів допомоги

Покладатися не можна

Представники Демократичної партії послідовно підтримували Україну і продовжують це робити. Тому саме демократи допомагають Україні, у той час, як республіканці не зацікавлені в цьому.

Джерела свідчать про те, що Дональд Трамп хоче припинити надавати Україні допомогу. Зокрема про це говорив прем'єр Угорщини Віктор Орбан.

Тому не має бути жодних ілюзій, що Трамп означає для України,
– наголосив Рашкін.

Навіть якщо говорять, що нібито він промовляє "різні речі", проте реально змінити "нічого не зможе", це не так.

"Насправді він зміг багато чого зробити, коли був президентом США впродовж чотирьох років. Він говорив жахливі речі, а зараз говорить ще жахливіші. Він довів, що не потрібно вірити в те, про що він говорить. Тому покладатися на Трампа як на надію України не можна в жодному разі – це самогубство", – впевнений політичний діяч.

Викликає найбільші суперечки

Крім того, в Палаті представників допомога Україні, Ізраїлю та Тайваню були розділені на окремі законопроєкти.

"Допомога Україні викликає найбільші суперечки між демократами та республіканцями. Трампісти абсолютно ненавидять Україну і не можуть голосувати за відповідний законопроєкт. Саме тому й розділили голосування за ці проєкти закону", – пояснив Юрій Рашкін.

Більше про допомогу Україні з боку США

  • Спікер Палати представників Майк Джонсон 16 квітня представив окремі законопроєкти щодо надання допомоги від США для України, Ізраїлю та Тайваню. Вже 20 квітня Палата представників проголосувала за кожний з них.
  • Впродовж кількох місяців Джонсон відмовлявся ставити на голосування пакет допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню. Він мотивував свої дії відсутністю у відповідному законопроєкті захисту південного кордону США від напливу мігрантів. Проте на зміну його позиції, на думку західних ЗМІ, могли вплинути декілька чинників. Зокрема, розвіддані щодо того, що Владімір Путін може не зупинитися на території Україні. Загроза російської агресії також існує для країн Балтії.
  • Після голосування в Конгресі за законопроєкт щодо допомоги Україні та певних процедур в Сенаті та з боку президента США, Київ зможе отримати допомогу вже наступного тижня. Зокрема США імовірно передадуть далекобійні ракети ATACMS.