Європа надає багато допомоги Україні, однак своїми обсягами вона не готова замінити підтримку США. Таку думку 24 Каналу озвучив керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко.
Читайте також Допомога Україні, питання кордону і перешкоди від Трампа: Байден звернувся до Конгресу США
"Політичну та економічну підтримку від США ніхто не замінить. Європа на сьогодні не готова тими обсягами і ресурсами замінити її. Багато європейських країн орієнтуються на США, на рівень забезпечення, підтримку, настрої. Тому, безумовно, це важливо", – підкреслив військовий експерт.
ЗСУ перевищують прогнози
Олександр Мусієнко зазначив, що Європа дуже підтримує Україну. Цієї допомоги буде вистачати, щоб триматися на певному рівні, відбивати атаки, масштабний російський наступ, який зараз спостерігаємо по всій лінії фронту на Сході.
Щоб перейти до більш масштабних наступальних дій, ЗСУ необхідна допомога від США. Без американської підтримки українська армія зможе оборонятися, але наступати буде значно складніше.
З іншого боку, у нас завжди були складнощі з постачаннями. Але українські сили показували себе з найкращої сторони і іноді перевершували будь-які прогнози, які могли лунати від наших західних партнерів, максимально ефективно використовуючи озброєння і бюджети, які нам надавалися,
– наголосив він.
Країни ЄС постачають снаряди третім країнам
Високопоставлений представник Європейського Союзу 6 лютого прибув до Києва. Він заявив, що немало озброєння європейські виробники нині постачають за контрактами третім країнам. Зокрема, снаряди.
Військовий експерт зауважив, що, можливо, деякі контракти були укладені ще й до повномасштабного вторгнення Росії в Україну на довгостроковий термін. За непостачання потрібно буде виплачувати штрафні санкції. Питання полягає у тому, хто буде їх сплачувати.
Якщо Європа візьме це на себе, я думаю, що може взяти, тоді питань немає. Можна відтермінувати постачання у ті інші країни, звідки з ЄС постачалось і все скеровувати в Україну,
– припустив Мусієнко.
Допомога Україні з боку США: останнє
- У Сенаті США опублікували угоду, яка передбачає домовленості щодо нацбезпеки країни, а також допомогу для України, Ізраїлю та Тайваню. Загальний обсяг коштів проєкту закону – понад 118 мільярдів доларів. Зокрема, 60 мільярдів – на допомогу для України.
- Президент США Джо Байден закликав Конгрес зібратися та швидко ухвалити цей документ. За його словами, попри розбіжності не можна дозволити партійній політиці стати на шляху виконання "обов'язків як великої нації". Відомо, що проголосувати за цей проєкт закону можуть 7 лютого.
- У своєму зверненні 6 лютого Джо Байден зазначив, що ухвалення цього закону є важливим для України. Під час виступу американський лідер одягнув жовто-блакитну краватку і значок з прапором нашої держави. Він наголосив, що підтримка цього законопроєкту – це протидія Владіміру Путіну. Потрібно зупинити його "апетити", інакше російський диктатор не зупиниться на Україні і витрати для США зростуть.