Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок розповів 24 Каналу, що у вирішенні міграційної кризи в США зацікавлений як Джозеф Байден, так і Дональд Трамп. Республіканець будує на цьому свою виборчу кампанію, а чинний президент імовірно допустився певних помилок, які призвели до сьогоднішньої ситуації з мігрантами.

До теми Вирішальний 2024․ Все про вибори в США, чи допустять Трампа та що таке супервівторок

Байден може закрити кордон

За часи президентства Байдена до США, за словами Клочка, потрапили близько 6 мільйонів нелегальних мігрантів не лише з Мексики, а також з країн Латинської Америки та навіть з Європи.

Сьогодні влада США не може нічого з цим вдіяти, адже технічно немає можливостей фільтрувати усіх мігрантів у формальний спосіб – отримувати від них запити на проживання, видавати дозволи або відмовляти в них. Лише в грудні перейшло кордон США майже 280 тисяч мігрантів,
– зазначив він.

Демократи розуміють, що цю проблему необхідно розв'язувати. Тому в новому законопроєкті, за попередньою інформацією, Джозеф Байден хоче закріпити за собою можливість повного закриття кордону, якщо буде зафіксовано його перетин певною кількістю нелегальних мігрантів за один день впродовж тижня.

Якщо законопроєкт буде ухвалено, тоді міграційна проблема буде вирішена або Байденом, або Трампом, і вони обидва матимуть дивіденди у виборчій кампанії.

"Розуміючи це, Трамп вимагає не голосувати за законопроєкт по міграційній політиці. Хоча він вже погоджений між республіканцями та демократами в Сенаті. Він усвідомлює, що Байден вийде з цієї боротьби переможцем. Тому Трамп йде по "безпределу", доводячи ситуацію до маразму", – наголосив керівник Центру громадської аналітики "Вежа".

Буде цікавий розвиток подій

Водночас низка республіканців дуже скептично ставляться до ідеї блокування Трампом цього законопроєкту. Вони розуміють, що проблему міграції потрібно розв'язати зараз, оскільки якщо, припустимо, переможе на виборах Трамп, то блокуватимуть міграційну реформу будуть вже демократи.

Трамп має дуже серйозного прихильника у своїй брудній партійній боротьбі – це спікер Палати представників Майк Джонсон. Він заявив, що будь-який документ щодо міграційної політики не буде ставити на голосування. Цим Джонсон ще більше загострив партійну кризу всередині Республіканської партії.

"Зараз однозначно не можна сказати, якою буде доля цього законопроєкту. Але є сподівання, що за нього проголосують, тому що низка республіканців розуміє необхідність його ухвалення. Є навіть спеціальна процедура в Палаті представників, яка дозволяє ставити на голосування документ без згоди її очільника. Тому ми побачимо цікавий розвиток подій", – підкреслив Валерій Клочок.

Як в США просувається питання допомоги Україні

  • Кілька місяців в Сполучених Штатах триває конфлікт між демократами та республіканцями з приводу зокрема допомоги Україні в розмірі 61 мільярд доларів. Адміністрація Байдена в обмін на додаткове фінансування України, Ізраїля та Тайваню, готує законопроєкт, який обмежить перетин кордону США мігрантів з півдня.
  • Як зазначає видання The Wall Street Journal, адміністрація Байдена впродовж 3 років намагалася впоратись з потоком мігрантів на південному кордоні. Республіканці скористалися цією проблемою, щоб виступити проти переобрання Байдена на новий президентський термін.
  • Зрештою Байден два місяці тому доручив своїй адміністрації розпочати переговори щодо розв'язання цієї проблеми. Результатом цього має стати відповідний законопроєкт.
  • За словами Байдена, в новому законопроєкті мають бути передбачені інструменти, які дадуть йому повноваження закривати кордон у разі появи міграційної кризи.
  • Президент США наголосив, що встановлення безпеки кордону стане перемогою для США.