Водночас Володимир Зеленський наголосив на тому, що в Україні є великий дефіцит артилерійських снарядів: їхнє співвідношення наразі 1:10. Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко сказав 24 Каналу, що таке співвідношення боєприпасів було і рік тому, коли Україна планувала контрнаступ у 2023-му.
Дивіться також Новий план Трампа – Джонсона: що задумали в США та чи отримає Україна 60 мільярдів допомоги
Відбувся певний злам
Тоді ситуація також була складною і співвідношення зброї та техніки було не на користь України.
Зараз також багато в чому ситуація схожа на 2022 рік, коли у березні російські війська діяли на різних напрямках. Вони завдавали ударів по території України, прилітали "Іскандери" та інші ракети, а українська ППО була не спроможна їх збивати. Також не вистачало артилерії, і ми чекали на ухвалення рішення про "Рамштайн",
– наголосив керівник Центру військово-правових досліджень.
Рішення щодо "Рамштайну" тоді, це, на його думку, аналог нинішнього голосування Конгресу щодо виділення Україні допомоги з боку США. Коли відбувались засідання у форматі "Рамштайн", почалась поліпшуватись ситуація з постачанням зброї та техніки. Стала надходити артилерія, HIMARS. Україна у 2022 році здійснила дві наступальні операції, успішно звільнила Херсон і більшу частину Харківщини.
Зустріч у форматі "Рамштайн"
Міжнародна коаліція щодо військової допомоги Україні. До контактної групи входять представники оборонних відомств понад 40 країн ЄС, НАТО, Африки, Близького Сходу, Перської затоки та Азійсько-Тихоокеанського регіону. Зустріч відбувається на німецькій базі Рамштайн, а також в онлайн-форматі. Перша зустріч відбулась 26 квітня 2022 року.Тоді відбувся певний злам, і зараз події можуть розвиватись приблизно у подібний спосіб. Спочатку ЗСУ можуть відбитися, далі провести локальні наступальні дії, які напевно стануть успішними.
"Це змусить Захід ще більше повірити в Україну, і тоді вже можна буде говорити про 2025 рік, коли, імовірно, зможемо проводити амбіційніші контрнаступальні операції – з авіацією, з ATACMS і взагалі більшим забезпеченням", – наголосив Олександр Мусієнко.
Допомога Україні від США: важливе
- Впродовж кількох місяців Палата представників Конгресу блокує виділення фінансової допомоги Україні у розмірі приблизно 61 мільярда доларів.
- Республіканці та їхній спікер Палати представників Майк Джонсон чинять перешкоди тому, щоб відбулось голосування за пакет, до якого, окрім України, міститься підтримка Ізраїлю та Тайваню.
- Після атаки Ірану на Ізраїль, в Конгресі вирішали пришвидшити виділення коштів Єрусалиму. Водночас Джонсон озвучив сценарій відповідно до якого допомога кожній країні буде проголосована окремо.
- Володимир Зеленський, коментуючи можливість того, що за підтримку України буде проголосовано окремо, назвав таку ситуацію "ганьбою для світу й демократії".
- Також президент зазначив, що Україна відчуває дефіцит озброєння та техніки. Зокрема нестача боєприпасів у ЗСУ порівняно з ворогом у співвідношенні 1:10, а літаків – 1:30. Зеленський наголосив, що для захисту території, які перебувають під контролем України, співвідношення має бути 10:10.