Насправді складно заглядати наперед й робити прогноз щодо того, скільки триватиме війна, адже на це впливає низка чинників, які можуть різко та кардинально змінити ситуацію. Таку думку 24 Каналу висловив військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп.
Читайте також Перемололи еліту путінського війська: як ЗСУ по кілька разів знищували російські бригади
Росія залишиться країною-ізгоєм
Багаторічна війна – це, мабуть, від трьох і більше років. Це занадто довгострокова перспектива, заглядати наперед складно. На думку Шарпа, ще відбудеться безліч важливих подій і на полі бої, і в політичній сфері, й всередині Росії. Чим більше часу проходить, тим більша ймовірність тої чи іншої суттєвої зміни в Росії.
Заколот Євгєнія Пригожина яскравий приклад такого катаклізму. Проте треба розуміти, що як мінімум у 2 – 3 річній перспективі Росія готується до війни. Для влади країни-агресора немає іншого виходу, тому що вихід для неї – це припинити війну, як мінімум відійшовши до ліній перед повномасштабним вторгненням, і тоді вже можна далі вести перемовини,
– сказав військовий оглядач з Ізраїлю.
Втім, російський узурпатор Владімір Путін розуміє, що Росія однаково залишиться країною-ізгоєм. Навіть якщо з диктатора формально знімуть санкції, то більшість з них діятимуть й надалі. Навряд чи приватні інвестори, які з великими збитками вийшли з Росії, захочуть повернутися.
У Росії буде багато проблем, але головна для Путіна – це те, що йому буде складно пояснити такий результат: сотні тисяч вбитих і покалічених росіян, десятки витрачених мільярдів,
– додав Шарп.
Російська пропаганда здатна багато продати своєму населенню, але продати такий крок практично неможливо. Для Путіна це ризик втратити владу. Єдина альтернатива – прагнення до перемоги, принаймні до того, що можна видати за перемогу.
Що росіяни намагаються показати світу: дивіться відео
Путін проклинає себе
Запасу міцності Росії вистачить мінімум на пару років. Агресор продає багато нафти, корисних копалин, тож гроші в цілому є, попри те, їх стає все менше. Радянські запаси не вичерпані, хоча й тут не все так однозначно.
Росіяни розуміють, що Україна може триматися, тому шукають реальні й уявні слабості українських партнерів. Окупанти чекають й сподіваються, що бажання вести бойові дії в України зменшаться. А головне, сподіваються на те, що зменшиться допомога Україні,
– зазначив військовий оглядач з Ізраїлю.
Вибори в Америці у 2024 році – знакова дата для Кремля, після них російському керівництву буде більш зрозуміло, що у короткостроковій та довгостроковій перспективі можна робити.
Я не сумніваюся, що Путін проклинає себе за те, як він прийняв рішення про вторгнення в Україну. Маючи машину часу, диктатор взагалі б відмовився від такої ідеї, або зробив би це зовсім по-іншому,
– наголосив Шарп.
Зараз росіяни повинні демонструвати твердість, непоступливість, щоб противник не бачив їхніх слабкостей і тріщин. Розмови й стратегії про довготривалу війну набувають більш реального характеру, коли ситуація на полі бою відносно стабільна без серйозних змін.
Плани Росії щодо війни в Україні
- Очільник міністерства вбивств Сєргєй Шойгу сказав, що війна в Україні нібито триватиме до 2025 року. Путінський посіпака заявив буцімто тоді Кремль досягне "намічених цілей СВО".
- На думку політтехнолога Аббаса Галлямова, такі слова Шойгу демонструють провал Кремля у внутрішній політиці. Втім, у такий спосіб Росія хотіла показати світу, що нібито готова воювати довго.
- Росія знову змінює плани так званої "СВО". Держава-терорист намагається збільшити тиск на європейців. Дмітрій Медведєв заявив, що дозвіл завдавати ударів ракетами Taurus по території Росії, дає право окупантам бити по Німеччині.