Міністр Пристайко в ефірі телеканалу "Інтер" зазначив, що робота з підготовки до звільнення в форматі "всіх на всіх" йде паралельно й цілодобово.
Інтерв'ю з адвокатом Миколою Полозовим: Переговори зривалися кілька разів: що залишилось за лаштунками обміну полоненими
Ми плануємо звільнити наших хлопців вже найближчим часом,
– заявив глава МЗС.
Він наголосив, що спеціальні групи людей працюють над цим завданням кожного дня – "і вночі, і вдень для того, щоб узгодити й зрушити з місця цей дуже складний, знову – таки ментально несправедливий процес".
До слова, Президент України Володимир Зеленський заявив, що українська сторона готує нові списки на наступний етап обміну з Росією утримуваними особами. У команді глави держави сподіваються, що обмін може відбутися ще до кінця 2019 року.
Водночас уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в кулуарах форуму YES зауважила, що Україна передала Росії список осіб, яких вимагає звільнити, ще у липні 2019 року.
Що відомо про звільнення українських політв'язнів і моряків?Вранці 7 вересня Росія та Україна таки провели обмін за схемою "35 на 35". Літак з полоненими українцями приземлився в київському "Борисполі" близько 14 години. На Батьківщину повернулися 24 військовополонені моряки, які були захоплені біля Керченської протоки, та 11 політв'язнів: Роман Сущенко, Володимир Балух, Олександр Кольченко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Артур Панов, Олексій Сизонович та Олег Сенцов.
В Україну повернулися 24 військовополонені моряки / інфографіка 24 каналу