З моменту появи у 2009 році першої криптовалюти в історії – біткойна – ринок зріс до сотень цифрових монет та капіталізації у 3,22 трильйона доларів. Паралельно розвивалася й інфраструктура навколо цифрових активів, яка вилилася у появу криптовалютних бірж. Це один із поворотних моментів для сектора.
Цікаво Україна отримала фінансову допомогу від Японії в межах кредиту від G7
Про розвиток криптовалютних бірж і те, що вони означають для всієї індустрії, розповідаємо у матеріалі 24 Каналу.
Що таке криптовалютна біржа
Простими словами, криптовалютна біржа – це платформа, де можна купувати, продавати та торгувати цифровими монетами.
Зокрема, мовиться про обмін однієї криптовалюти на іншу або на фіатні валюти (долар, євро, гривня), і навпаки. Фактично це посередник між покупцем та продавцем для проведення криптотранзакцій. Також криптобіржі спровокували значний зсув у способах управління та зберігання цифрових активів.
Цікаво! Перша криптобіржа з’явилася за рік після появи біткойна – у 2010-му. Вона називалася Bitcoin Market. Ціна біткойна під час лістингу становила 0,003 долара за 1 BTC.
При цьому варто наголосити, що поява та розвиток криптобірж – це реакція на запит на ринку. Про це свідчать останні дані. Для прикладу, у 2024 році криптовалютами володіє в середньому 6,8% людей у світі, що становить 560 мільйонів осіб. Ці показники системно зростають в останні роки.
Як поява криптобірж змінила правила гри
Криптовалютні біржі спростили відразу низку процесів для прихильників цифрових активів та сприяли розвитку цієї індустрії. Завдяки таким платформам доступ до криптовалют, торгівлі ними, а також до інвестицій став у рази простішим.
До появи криптобірж цифрові монети можна було отримати двома способами:
Майнінг;
Розміщення оголошень та проведення перемовин на різних онлайн-форумах для прихильників криптовалют.
Обидві опції вимагали як чимало часу і ресурсів, так і розуміння, що таке криптовалюти. Нагадаємо, що 15 років тому інформації про крипту було не так багато. До того ж тоді існувало чимало міфів. Тому цифрові монети були доступні досить обмеженому колу осіб: технічним ентузіастам, професійним трейдерам тощо.
Завдяки криптобіржам сьогодні набагато простіше “познайомитися” із криптовалютою, а першу монету можна придбати всього за кілька хвилин, пройшовши реєстрацію та верифікацію (ці етапи є обов’язковими для будь-якої безпечної та надійної платформи).
Станом на 2024 рік у світі існує понад 1500 криптобірж, які зростали, розвивалися та адаптувалися до запитів користувачів і потреб ринку, що швидко змінюється.
Зокрема, будь-яка платформа, яка прагне залучати нових користувачів та втриматися на конкурентному ринку, працює над тим, щоб її клієнти могли максимально безпечно та зручно проводити усі необхідні для них транзакції.
Ці характеристики притаманні одній із найбільших криптобірж в Європі – WhiteBIT. Компанія потрапила в топ-5 найбезпечніших криптобірж у рейтингу CER.live. У вересні 2024 року WhiteBIT також отримала нагороду Hacken 2024 Security Awards.
Зверніть увагу! Криптобіржа WhiteBIT напередодні свого 6-річчя, 15 листопада, оголосила про досягнення понад 5 мільйонів зареєстрованих користувачів.
Також WhiteBIT інвестує в розробку інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу з базовими та розширеними функціями. Тобто криптобіржа робить усе, аби доступ до криптовалюти та розширених інструментів на одній платформі на зрозумілих умовах отримали як новачки в індустрії, так і професіонали.
Водночас варто розуміти, що криптобіржі вже давно перестали бути просто платформами для торгівлі. Окрім різноманітних видів торгівлі (спотова, маржинальна, фʼючерсна) та великої кількості торгових пар, існують також різноманітні афіліатні програми, різні види пасивного доходу, лаунчпади, майнінг-пули та багато інших можливостей.
До того ж криптобіржі активно слідкують за трендами, аби не пропускати нових видів та форматів активів і продуктів, щоб відповідати на запит користувачів, залучати нових клієнтів та не втрачати конкурентну перевагу.
Новачки в криптоіндустрії: як за них борються біржі
Сучасні криптовалютні біржі також працюють над тим, щоб новачки в індустрії мали можливість отримати корисну інформацію та позитивний досвід під час операцій з криптою.
Для цього торгові платформи розвивають відразу кілька напрямків:
Освіта
Зниження ризиків
Зменшення порогу входу. Зокрема, засновник криптобіржі Володимир Носов пояснив, що на сьогодні можна спокійно придбати біткойна – найвідомішу криптовалюту на ринку – навіть на 200 гривень на WhiteBIT.
Освітні програми вже стали частиною криптобірж. Чимало компаній розвивають власні навчальні проєкти, в яких розповідають про головні принципи торгівлі криптовалютами, блокчейну, криптоінвестиції тощо. Наприклад, безплатний курс WhiteBASE від WhiteBIT, який підійде для всіх, хто хоче розібратися в криптоіндустрії.
Важливо не просто створити умови для зростання молодих талановитих українців, а й дати їм доступ до знань про найновітніші технології, навчити фінансовій грамотності, щоб вони були конкурентоспроможними на світовому рівні. І ми створюємо такі умови!
Другий важливий напрямок – розвиток інструментів для зниження ризиків. Тут треба згадати про деморахунки, які ще називають навчальними, оскільки вони дозволяють укладати угоди в онлайн-режимі без реальних вкладень та отримувати досвід.
Також можна виділити наступні опції, які допоможуть новачкам адаптуватися та мінімізувати ризики:
Ордер стоп-лосс, який встановлюють на криптобіржі, аби він був виконаний автоматично при досягненні заданих умов угоди;
Криптодепозити – це позика певних криптоактивів біржі на визначений період під відсоток. На сьогодні ставки на WhiteBIT коливаються від 1,5% до 18,64% річних. Це залежить від обраного терміну та цифрового активу.
Важливо! На честь 6-го дня народження WhiteBIT запустила новий Telegram-застосунок Bull Run, де протягом усього листопада розігрується призовий фонд в еквіваленті до 30 000 USDT у різних криптовалютах. Гра вже зібрала понад 640,5 тисячі користувачів, які активно змагаються за головні призи та вже виграли 15,4 тисячі USDT у різних активах. Все, що треба, – це брати участь у перегонах бичками та швидше за всіх діставатися фінішу. Чим більше буде правильних визначень руху графіку, тим швидше бик рухатиметься до фінішу і тим більші шанси розділити до 900 USDT у різних активах щодня.
Партнерства – це нові можливості
Важливою частиною успіху в будь-якій сфері є співпраця. Криптовалюти та криптобіржі – не виняток. Проте звернемо увагу на стратегічні партнерства, які дозволяють досягати різних цілей на основі ідеї “win-win”.
Зокрема, криптобіржа WhiteBIT має партнерські проєкти в багатьох галузях. Як-от створення та запуск першого освітнього курсу з блокчейн-технологій у Східній Європі у співпраці з одним із топових університетів України – Києво-Могилянською академією. Також WhiteBIT, спільно зі Збірною України з футболу, розширює можливості вболівальників та надає можливість придбати квитки на матчі збірної України за криптовалюту.
Ці партнерства свідчать про те, що криптовалюти можуть бути частиною будь-якої сфери на повсякденній основі. Крім того, це посилення позицій цифрових монет, адже і крипта, і блокчейн отримують нові ринки та сфери застосування.
Отже, зрозуміло, що криптобіржі радикально змінили криптоіндустрію та зробили криптовалюти значно доступнішими для широкої аудиторії. Ба більше, саме завдяки криптобіржам з’явилося чимало різних опцій, які сприяють розвитку сектору та відкривають для прихильників крипти все нові й нові можливості для заробітку, адже торгувати криптою стало значно легше.