Про це 24 каналу розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. За його словами, віялові відключення електроенергії відбуваються, коли загальний рівень навантаження перевищує можливість мережі.
Зверніть увагу Росія знищує українську енергетику: чому віялові відключення – єдиний вихід
Чому були часткові відключення електроенергії
Пендзин зазначив, що наявних в Україні ядерних енергоблоків цілком достатньо, щоб забезпечити не лише себе, а й принаймні частину Європейського Союзу. Натомість Україні бракує теплової генерації.
Тобто ядерна енергетика дає загальний фон. Вона постійно тримає певний рівень навантажень у мережі,
– пояснив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу.
За його словами, час із 17:00 до 22:00 є періодом пікових навантажень на електромережі. Тому українців закликали в цей проміжок часу зменшити споживання електроенергії.
У цей момент, як правило, навантаження в мережі зростає мінімум удвічі. І цей пік перекривається тепловою генерацією, яка працює на вугіллі. І ті потрапляння російськими ракетами були в теплову генерацію,
– сказав Пендзин.
Тобто, зауважив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу, всі російські ракети летіли в теплову генерацію для того, щоб вибити обсяг, який дає нам можливість перекрити пікові навантаження.
Ми достатньо активно, власне, оце пікове навантаження продавали в Європу. Бурштин активно торгував. У зв'язку із тим, що зараз така біда сталася в Україні, Бурштин торгувати припинив і почав кидати це все у мережу,
– заявив він.
Пендзин додав, що те, що в окремих районах уже припинили відключати світло, свідчить, що відбулося заміщення потужностей та певний ремонт. Однак там, де ще не вдалося відремонтувати, продовжуватимуться віялові відключення.
Чи матиме Україна проблеми з електроенергією взимку
Пендзин розповів, що відключення електроенергії є непрогнозовані, а також ще є планові.
Віялові – це автоматичні. Це тоді, коли загальний рівень навантаження перевищує можливість мережі й для того, щоб вона не осипалася, автоматично починають відключатися споживачі, незалежно від пріоритетів,
– пояснив він.
Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу зауважив, що це є дуже небезпечним. Адже може бути відключення електроенергії, наприклад, у лікарні або на якійсь критичній інфраструктурі.
А планові відключення – це тоді, коли в очікуванні різкого зростання навантаження відключаються, як правило, побутові споживачі, а також ті, хто тією чи іншою мірою може пережити цей період без будь-яких серйозних збитків,
– зазначив Пендзин.
Тому, за його словами, є надія на те, що все буде полагоджено. І, якщо не буде нових російських атак, фізичного знищення ліній електропередач, підстанцій, енергетичної інфраструктури, зокрема й генерацій, то Україна проживе зиму спокійно.
Тут треба розуміти ще одне. Українська енергетична система забезпечувала в повному обсязі потреби за працюючої промисловості. На сьогодні по газу ми споживаємо 40% "мінус", по електриці 35% "мінус" у зв'язку із тим, що у нас просто величезна купа промисловості припинила роботу. Тому що у нас достатньо великий промисловий комплекс був на Сході України,
– зауважив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу.
За його словами, ці підприємства зараз не працюють і не споживають електроенергії. І як наслідок – вивільнилися достатньо великі потужності для того, щоб забезпечити, зокрема, й інших споживачів.
Масований ракетний удар по енергетичній інфраструктурі: що відомо
- Вранці 10 жовтня російські війська масовано обстріляли українські міста. Всього за один ранок ворог випустив понад 80 ракет, більшу частину яких знищили сили ППО.
- Внаслідок ракетних обстрілів було пошкоджено 11 важливих об'єктів інфраструктури. Мовиться про 8 регіонів та Київ. Частина областей була знеструмлена.
- Масовий ракетний удар російських терористів забрав життя понад десяти людей. Ще близько 60 людей отримали поранення.
- Ранок 11 жовтня в Україні почався майже так само, як і день перед тим. Росія знову здійснила масовий запуск ракет та дронів по території нашої держави.
- 11 жовтня росіяни влучили в Ладижинську ТЕС, що у Вінницькій області. Внаслідок цього отримали поранення 3 людей.
- Збройні сили Росії 10 та 11 жовтня атакували енергетичну інфраструктуру Львова. Унаслідок ракетних ударів повністю знищено 2 підстанції.
Зверніть увагу – що буде з енергетикою після масованих обстрілів: дивіться відео