Про відповідне рішення суду повідомляють російські інформаційні агенції. Вирок оголосив суддя Данило Логачов.
Радимо ознайомитися! Біографія Анатолія Гриценка: що відомо про політика
За його словами, суд начебто вислухав думки сторін і визнав винним Гриценка за статтею Кримінального Кодексу Росії "Заклики до здійснення терористичної діяльності на території Російської Федерації з використанням засобів масової інформації".
Таким чином, колишній міністр отримав заочне покарання у вигляді шести років колонії загального режиму.
Цікаво, що прокурор просив суд призначити Гриценкові дев'ять років позбавлення волі в колонії загального режиму. Також він просив заборонити українському політику розміщувати звернення та інші матеріали в мережі. Така заборона мала б діяти упродовж чотирьох років після так званого звільнення Гриценка.
Крім того, російський суд позбавив Гриценка права упродовж трьох років обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування.
Зауважимо, що сам Гриценко у залі суду не перебував, а, найімовірніше, був на території України. Тому судовий процес проходив заочно.
Що на рішення російського суду каже Гриценко
На його переконання, тероризм – це:
- рейди російських диверсійних груп, які несуть вогонь і смерть на Україну;
- збиття російським БУКом цивільного лайнера MH17,
- вбивство майже трьохсот невинних цивільних, зокрема дітей;
- отруєння / вбивство російським "Новачком" людей на території чужих держав.
Це – дійсно тероризм, і саме так його розуміють у цивілізованому світі. На жаль, тероризм цей – дотепер не покараний. А те, що вони за вказівкою Кремля витворяють у своєму "військовому суді", не має жодного стосунку ні до права, ні до справедливості. Нехай собі біснуються,
– додав Гриценко.
Що відомо про справу Анатолія Гриценка в Росії
У Росії проти Гриценка тутешній Слідчий комітет відкрив дві справу. Щоправда, вони стосуються однією статті – публічні заклики до здійснення терористичної діяльності.
- За першою справою, 2 липня 2017 року Гриценко в ефірі телеканалу "112 Україна" нібито публічно виступив із закликом до підриву автомобілів у Москві і Таганрозі.
- За другою справо, 16 липня 2014 року під час прямої трансляції онлайн-конференції телерадіокомпанії "1+1" Гриценко начебто закликав підривати залізничні поїзди на території Росії.
У Росії наголошували, відповідно до їхніх законів, іноземці, що не проживають постійно в Росії та вчинили за її межами злочин, спрямований проти інтересів РФ, підлягають кримінальній відповідальності.
Вже у квітні 2019 року у Росії Гриценка оголосили в розшук. Також Слідчий комітет попросив Басманний суд Москви заарештувати українського міністра заочно. Передали цю справу до суду лише у грудні 2019-го.
До речі! У Криму "суд" арештував українських рибалок: що відомо