Як Петро Симоненко причетний до парламентських виборів-2019
19 червня "Компартія" подала документи до ЦВК. Там їм відмовили в реєстрації. Попри це, лідер партії Петро Симоненко у Страсбурзі заявив, що вони все одно будуть боротися далі і братимуть участь у виборах.
Читайте також: Суд ухвалив рішення щодо участі у виборах до Ради "Комуністичної партії"
КПУ вимагала скасувати постанову ЦВК про відмову в реєстрації. Шостий апеляційний адміністративний суд відмовився задовольнити такий позов. Колегія суддів пояснила рішення: оскаржена "Компартією" постанова ЦВК відповідає вимогам чинного законодавства України. Зокрема, вона вмотивована наказом Мін'юсту щодо дотримання закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".
Варто зазначити, що на виборах президента України у 2019 році ЦВК також відмовилася реєструвати кандидатом лідера КПУ Петра Симоненка.
Факти про Петра Симоненка
- Народився у місті Донецьк, двічі одружений.
- Народний депутат України ІІ-VІІ скликань.
- В грудні 2012 – жовтні 2014 був членом Комітету ВРУ (VІІ скликання) з питань правової політики.
- Протягом багатьох скликань був незмінним головою фракції КПУ.
- Був першим секретарем Центрального Комітету КПУ з червня 1993.
- Симоненко наполягав на поглибленні економічних стосунків з Росією, Білоруссю та іншими екс-радянськими країнами.
- Симоненко підтримує входження до Митного союзу та припинення стосунків з МВФ.
- Він відстоює призупинення процесів євроінтеграції і підтримує позаблоковий статус України.
- Щодо теми Голодомору, то у 2007 році він сказав, що "не вірить у будь-який навмисний голод для всіх".
- Думка Симоненка щодо депортації кримських татар схожа до думки щодо Голодомору: за його словами, під час Другої світової війни 20 тисяч кримських татар перейшли на бік нацистів.
- У 2010 році Симоненко став співавтором законопроекту "Про мови", який гостро розкритикували політики та громадськість.
Петро Симоненко
Декларація Петра Симоненка
Ось таку нерухомість задекларував Петро Симоненко у 2017 році: одна земельна ділянка, дві квартири, один офіс, та одна оренда квартири. Частина із зазначених об'єктів зареєстровані на його родичів.
► Земельна ділянка площею у 1200 квадратних метрів у селі Проців Київської області без вказаної вартості; власник – Петро Симоненко.
► Квартира у Києві площею у 220 метрів квадратних та ціною в 2 109 008 гривень. Квартира у спільній власності самого Петра Симоненка, його першої дружини Світлани Симоненко та сина від першого шлюбу Костянтина Симоненка.
► Квартира у Києві площею у 74,31 квадратних метра у спільній власності другої дружини Оксани Ващенко, ймовірно, її батька Миколи Ващенка та, ймовірно, її родичів Людмили Ващенко та Костянтина Ващенка.
► Офіс у Києві площею 165,7 квадратних метра у власності дружини Оксани Ващенко. Вартість офісу станом на час набуття 489600 гривень.
► Оренда квартири у Києві площею 160 метрів квадратних. Оренда записана на юридичну особу ТОВ "Тандем Будінвест", зареєстровану в Україні.
Прихована нерухомість
Програма "Гроші" на телеканалі "1+1" весною 2018 року опублікувала розслідування про нерухомість Петра Симоненка. Журналісти показали, що комуніст живе у закритому привілейованому містечку на околиці села Березівка, що розташоване в 20 кілометрах від Києва. Саме тут проводила обшуки СБУ.
Читайте також: Вілла Рабіновича: які маєтки ховає лідер "Опозиційної платформи – За життя"
Це місце є популярним серед відомих людей, наприклад там є будинок і співачки Ірини Білик. За словами журналістів, котедж Симоненка є найбільш розкішним. До того ж, головний комуніст має біля будинку ще й власне озеро у вигляді серця.
Котедж Симоненка на околиці села Березівка
Озеро біля будинку у формі серця
Котедж вважається найбільш розкішним у районі
У такому селі недорогий котедж коштує 300 тисяч доларів. І хоч за декларацією Симоненка і так більшість нерухомості оформлена на рідню, цей маєток в селі Березівка також офіційно зареєстрований на тещу Симоненка – Людмилу Ващенко.
Заміський будинок записаний на тещу Симоненка по другій дружині
У такому селі недорогий котедж коштує 300 тисяч доларів
Читайте також: Елітні будинки Медведчука: скільки прихованих маєтків та компаній має кум Путіна
Сам Петро Симоненко зазначив, що буває в цьому будинку тільки на свята.
Відео: розслідування програми "Гроші"
Коли і чому в Україні заборонили КПУВперше КПУ заборонили 30 серпня 1991 року указом президії Верховної Ради "Про заборону діяльності Компартії України". У жовтні 1993 року КПУ знову повернулася в українську політику. З того часу її незмінним лідером був Петро Симоненко.
У повному складі фракція КПУ голосувала за "диктаторські закони" 16 січня 2014 року. Після Революції Гідності деякі представники КПУ брали активну участь у виступах на Сході та Півдні України проти Майдану і нової влади. Вони відстоювали зближення з Росією, входження в Митний союз та були проти євроінтеграції.
Все це дало підставу виконувачу обов'язків президента Олександру Турчинову підняти питання про заборону діяльності цієї партії. У 2015 році прийняли закон про декомунізацію. Після цього Міністр юстиції підписав наказ, згідно з яким КПУ втратила можливість брати участь в українській політиці. У січні 2016 році це підтвердив і Вищий адміністративний суд.
Коли відбудуться парламентські вибори – інфографіка
Про нерухомість кандидатів у народні депутати – читайте тут.