Власне, саме децентралізацію вважають виходом із ситуації. Великі енергооб'єкти стають мішенню під час атак, а от численні малі об'єкти вразити набагато складніше.

Дивіться також Чому росіяни почали завдавати масованих ударів по енергетиці України

Є три способи захиститися: деталі від прем'єра

Пріоритетний напрямок роботи Уряду та головний виклик зараз – це енергетика. Ворог задіяв величезну кількість ресурсів, аби зруйнувати українську енергосистему,
– сказав Шмигаль.

Що робить Україна, щоб захистити енергетику:

  • Швидко проводить ремонти (вони тривають 24/7), відновлює об'єкти генерації та розподілу. Була розмова з послами G7, є підтримка Литви, яка передає дуже потрібне обладнання, зокрема для наших ТЕЦ.
  • Стосовно децентралізації енергосистеми, то вже є понад 120 малих когенераційних установок. Співпрацю з партнерами активізують на регіональному рівні.
  • Держава посилює ППО: уряд ухвалив рішення, яке дасть змогу профінансувати закупівлю РЕБ для об'єктів критичної інфраструктури.

Зеленський заявив, що потрібна розбудова децентралізованої генерації енергії

"Ми про це не тільки говоримо – втілювати все в життя потрібно дуже швидко. Причому і на рівні громад, і на рівні загальнодержавному. Обговорюємо, як це може і має бути зроблено, але це можна зробити тільки в єдності з кожним з вас", – сказав президент.

Чи був ефективний захист енергетики, яким Україна займалася доти

Трипільська ТЕС була захищена від дронів і уламків ракет, але не від прямого влучання. Це визнали в самій компанії.

І це спричинило певне невдоволення: мовляв, держава погано підготувалася до атак. Але не все так просто: нині Росія цілить саме по об'єктах генерації. А Україна вибудувала захист трансформаторів. Плюс варто розуміти, що об'єкти генерації величезні, тож захистити їх фізично непросто.

Дмитро Кулеба переконаний, що прикрити енергооб'єкти можна за допомогою систем Patriot. А голова "Укренерго" Володимир Кудрицький вважає, що українську енергосистему врятує децентралізація.