Про неї 24 Каналу розповів політолог Ігор Рейтерович. Він пояснив, що Росія боїться, оскільки США та Китай мають дуже тісні економічні зв'язки. І саме Китай більше зацікавлений у співпраці, ніж США.
Дивіться також Путіну не сподобається: які зрушення у відносинах США і Китаю приніс візит Блінкена у Пекін
"Тому добре, що цей крок відбувся, без скандалів, із взаємними реверансами. Зрозуміло, що далі буде зустріч Байдена та Сі Цзіньпіна і це буде геть інший рівень. В цьому контексті росіянам страшно. Вони розуміють, якщо питання постане руба, то великі країни між собою домовляться за рахунок так званих національних інтересів Росії", – пояснив політолог.
Ігор Рейтерович про візит Блінкена до Китаю: дивитись відео
Кого обере Китай
Якщо перед Китаєм постане питання вибору, зокрема у плані торгівлі, то він схилиться на бік Заходу, в тому числі США, та Європи, вважає Рейтерович. А Росія й так стане розмінною монетою, від якої можна взяти усе необхідне.
"Тому росіяни так обережно і мляво усе коментували. Мовляв, не домовляться, там розбіжності і так далі", – додав він.
Крім цього виникає ще одне питання – Китай не втручатиметься у президентську виборчу кампанію США. Їм дуже вигідний саме Байден, ніж, наприклад, Трамп. Останній прославився своїми жорсткими антикитайськими заявами і був на боці тих підприємців, які виступають за економічну війну з Китаєм.
За цих умов Китай буде йти на якісь перемовини зі США, розуміючи, що це дасть певний козир Байдену для внутрішньої політики і як результат – більше плюсів Китаю,
– пояснив політолог.
Візит Блінкена до Китаю: основне
- Ентоні Блінкен відвідав Китай 18 червня. Він зустрівся з першими особами держави і безпосередньо Сі Цзіньпіном. Припускалося, що цей захід – спроба знизити напругу між двома країнами. А також він може стати підґрунтям для більшої кількості двосторонніх зустрічей, зокрема Байдена та китайського лідера.
- Президент США може зустрітися з Сі Цзіньпіном упродовж наступних декількох місяців. Востаннє вони бачилися та розмовляли у межах саміту G20 в Індонезії у листопаді 2022 року.
- Не виняток, що Блінкен у Китаї обговорював і війну Росії з Україною, яка на глобальному рівні є одним з елементів конфронтації між США та Китаєм.