Про це йдеться в матеріалі "Прикриваючись Європою", опублікованому у виданні "Дзеркало тижня".

За інформацією видання, з жовтня 2013 компанія "Євро Лізинг" перебуває в процесі банкрутства, яке має всі ознаки фіктивного. Процедуру ініціювало ТОВ "Автоцентр Київ", якому "Євро Лізинг нібито не зміг виплатити 478 тисяч грн. За даними Єдиного реєстру юросіб та фізосіб-підприємців, кінцевим бенефіціаром "Автоцентру Київ" є той же Боярін.

"Ще одна ознака спланованого характеру — раптовий переїзд "Євро Лізингу" (зміна юридичної адреси) з Києва до Хмельницького напередодні порушення справи про банкрутство", — зазначає видання.

Кредитори компанії-банкрута — Укрсиббанк, УніКредит Банк, Райффайзенбанк Аваль, ПУМБ. За оцінками самих банкірів, загальна сума заборгованості "Євро Лізингу" на день оголошення про процедуру банкрутства становила близько 200 мільйонів грн.

"Ситуація не виходила за рамки буденного корпоративного спору до моменту, поки не стали виявлятися додаткові малоприємні обставини справи. Суть в тому, що в заставі у банків перебували близько 500 авто, які компанія також передавала в лізинг клієнтам. За умовами договору, ніяких дій з відчуження машин без узгодження з кредитором проводитися не повинно. В той же час, в процесі розгляду справи було встановлено, що з 500 авто на обліку в ДАІ залишилося тільки 128. При цьому їх фізичне місцерозташування — як, втім, і автомобілів, знятих з обліку — сьогодні з'ясувати це фактично не можливо", — наголошується у статті.

За фактом розтрати майна, переданого в заставу банку, управлінням МВС у Хмельницькій області було порушено кримінальне провадження за ч. 1 ст. 388 КК, яке передбачає штраф, виправні роботи або обмеження волі на строк до двох років.

Щодо застави поручительства "Атолл Холдингу" позичальники, мабуть, вирішили піти на хитрість, пишуть автори матеріалу.

"Коли після початку банкрутства "Євро Лізингу" "Укрсоцбанк" звернувся до суду, щоб стягнути борг з поручителя, в "Атолл Холдингу" почали апелювати до договору поруки, який нібито закінчився...(Але) згідно з договором поруки, він діє до виконання сторонами своїх зобов'язань. Тобто до моменту, коли поручитель погасить при необхідності всі борги позичальника. У зв'язку з банкрутством "Євро Лізингу", така необхідність настала. І борги "Атолл Холдинг" не погасив", — сказано в матеріалі.

Справа пройшла до Вищого господарського суду, який повернув його на розгляд першої інстанції, оскільки ці моменти двома іншими судами враховані не були. В результаті 12 листопаді 2014 року Господарський суд Києва все-таки ухвалив стягнути з "Атолл Холдингу" 17,9 мільйона грн, 3,4 мільйона дол. США та 166 тис. євро на користь "Укрсоцбанку". У березні 2015-го Київський апеляційний господарський суд підтвердив ці вимоги. Сьогодні справу знову розглядає Вищий господарський суд.

За словами банкірів, на жодні переговори про реструктуризацію ні компанія "Євро Лізинг", ні її засновник Олег Боярин не йдуть. У зв'язку з цим кредитори мають намір інформувати головний офіс SKODA Auto про дії їхніх партнерів в Україні, адже такі ділові зв'язки ставлять під загрозу репутацію не тільки чехів, а й усієї Volkswagen Group. Більше того, відповідні звернення будуть спрямовані і бізнес омбудсмену України, до Європейської бізнес асоціації, а також у Федерацію роботодавців України.