Церемонія інтронізації предстоятеля ПЦУ завершить усі процедури, які утверджують автокефалію церкви. Після інтронізації відбудеться перше засідання Синоду ПЦУ. На ньому розглянуть юридичні питання, зокрема узгодження і затвердження керівних органів.
Читайте також: Єдину помісну церкву очолив митрополит Епіфаній: що відомо про священнослужителя
Що таке інтронізація? Це урочисте богослужіння, під час якого відбувається зведення на престол новообраного предстоятеля. Інтронізація здійснюється під час літургії з тим, що новообраного очільника церкви одягають в одяг предстоятеля.
До сходження Епіфанія на престол готувалися надзвичайно ретельно. Для очільника ПЦУ з дуба виготовили з трон ручної роботи, який обшили оксамитом. А у Михайлівському монастирі для предстоятеля ПЦУ пошили спеціальну мантію.
На інтронізації Епіфанія присутній президент Петро Порошенко з дружиною Мариною, низка міністрів і представники делегації Вселенського патріархату.
Епіфаній раніше зізнався, що невипадково обрав цей день для такої важливої події, адже саме 3 лютого він святкує своє 40-річчя. У такий спосіб він хотів об'єднати два своїх свята.
Читайте також: Особисте життя Епіфанія: що їсть, одягає та якими соцмережами користується голова ПЦУ
Як Епіфаній став предстоятелем ПЦУ та що ще про нього відомо? Восени 2018 року Синод Вселенського патріархату дозволив створити єдину помісну церкву в Україні. Вже у грудні відбувся Об'єднавчий собор, тобто в єдину помісну церкву об’єднались усі українські православні церкви. Ця єдина церква отримала назву Православна церква України.
У січні 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію ПЦУ та передав його церкві.
Предстоятелем ПЦУ став Епіфаній (у миру Сергій Думенко) – митрополит Переяславський та Білоцерківський. Він був "правою рукою" Філарета в церковному управлінні УПЦ КП.
Народився Епіфаній на Одещині в сім’ї робітників. Його дитинство та шкільні роки пройшли на Буковині. Навчався у Київській Духовній Семінарії, Київській Духовній Академії, Афінському Національному Університеті (на філософському факультеті). У чернецтво постригся у 2007 році у Михайлівському Золотоверхому монастирі, тоді й отримав ім’я Епіфаній.
Епіфаній є членом Національної Спілки журналістів України та Міжнародної федерації журналістів, а також ректором Київської православної богословської академії. Майже досконало знає грецьку мову, що може дозволити йому проводити прямі перемовини із Вселенським патріархатом.
Дивіться відео про предстоятеля ПЦУ Епіфанія: