32-й рік Незалежності України тимчасово окупований Крим зустрів під українським прапором. Заступник начальника штабу ВМС України у 2004 – 2020 роках та військовий експерт Андрій Риженко розповів 24 Каналу, що ця операція була дуже ризикована.

Зверніть увагу Це наші хлопці, – Зеленський вперше відреагував на спецоперацію ГУР в Криму

"Операція серйозна. Треба віддати належне, що вона була дуже професійно спланована й організована", – наголосив Риженко.

Як наші військові готувалися до спецоперації у Криму: дивіться відео

Вийшли у західній точці Криму

Перед тим як спланувати й реалізувати спецоперацію з висадкою у Криму, українські розвідники ретельно оцінили й знизили всі ризики. Військовий експерт нагадав, що напередодні вдень була знищення пускова установка С-400. Тож, можливо, окупанти були дуже налякані, займалися іншими справами й не помітили нашу розвідку.

Ця спецоперація потребує ретельної підготовки, тренування особового складу й максимальних заходів маскування,
– сказав Риженко.

Селище Маяк й Оленівка, на березі яких вийшли працівники ГУР, це західні точки Кримського півострова. У цьому районі стояла система ППО С-400, а також розгортаються мобільні ракетні системи ворога, зокрема "Бастіон", "Бал". Звідти російські загарбники часто завдають ударів по Україні.

Також неподалік розташоване озеро Донузлав, у якому перебуває два ворожі кораблі з ракетами "Москіт". Окупанти їх туди перебазували після розірвання зернової угоди.

Донузлав – найглибше озеро в Криму і найбільше озеро Чорноморського району. Воно відділяє Тарханкутський півострів від Криму. Найбільша його глибина – 27 метрів.

ГУР провело спецоперацію в Криму: останні новини

  • Зранку 24 серпня в тимчасово анексованому Криму відбувся бій за участю плавальних засобів та авіації. Інформацію про висадку українського десанту офіційно підтвердили у ГУР МО.
  • У ході спецоперації у Криму українські спецслужби завдали великих втрат російським загарбникам. Представник ГУР МО Андрій Юсов заявив, що вдалося пошкодили чотири швидкохідні катери й ліквідувати щонайменше 30 окупантів.
  • Глава розвідки Кирило Буданов заявляв, що ще у 2014 році не вірив у повернення Криму мирним шляхом. Він переконаний, що без військових, бойових дій повернути Крим неможливо.