Про це в етері 24 Каналу зазначила політолог-американіст Олександра Філіпенко, додавши, що, оцінюючи команду Трампа, можна сказати, що там зібралися люди, які чудово розуміються на внутрішній політиці, але не так досконально на зовнішній.
Дивіться також Які сценарії тиску на Росію та Україну може розглядати новий спецпредставник США
Келлог – вашингтонський інсайдер
Політолог-американіст назвала Кіта Келлога вашингтонським інсайдером. З її слів, він добре знає, як працюють внутрішні механізми і як вибудовувати відносини з союзниками та противниками США.
"Він не випадковий на цій посаді. Він абсолютно віддзеркалює погляд команди Трампа стосовно того, що треба підводити ситуацію до завершення війни в Європі та на Ближньому Сході. Наявність спецпредставника – це сигнал того, що Трамп готовий до серйозних переговорів та домовленостей", – вважає Філіпенко.
Вона нагадала, що днями з'явилось інтерв'ю Кіта Келлога на CNN, потім відповідь Зеленського на Sky News, згодом публікація Трампа в соцмережі – це, на її думку, певні фрагменти одного пазлу, які поступово складаються.
Деталі "мирного плану"
Намітки "мирного плану" від Трампа, зі слів Філіпенко, стали відомі ще до призначення Кіта Келлога спецпредставником США у питаннях України. Раніше деталі цього плану стали відомі від Джей Ді Венса, коли той був кандидатом у віцепрезиденти.
"Частково підтверджується те, що було представлено в тому плані, а саме: поступовий вступ в НАТО, демілітаризована зона по лінії бойового зіткнення, надання додаткової зброї Україні. Але те, що ми не знали й не уявляли в цьому плані – це часткове зняття санкцій з Росії. Це те, що ми побачили зараз в плані Кіта Келлога", – розповіла Філіпенко.
Політолог-американіст наголосила, що Кіт Келлог знає, як вести переговори й він очевидно працює синхронно з майбутнім держсекретарем США Марко Рубіо та чинним радником з нацбезпеки Майклом Волцом.
Філіпенко зауважила на особливості, яка стосується затвердження нової команди Трампа. Вона пояснила, що міністрів необхідно затверджувати через Сенат і вони мають пройти через процедуру голосування в Конгресі, тому офіційно ще рано стверджувати, що Рубіо – держсекретар США.
Однак кандидатури спецпредставника Келлога і радника з нацбезпеки Волца затверджувати не треба. Це ті люди, які очевидно будуть поряд з Трампом і вже зараз працюють з чинною адміністрацією Білого дому.