205-та окрема мотострілецька бригада армії Росії взяла на себе відповідальність за підрив Каховської ГЕС. Про це окупанти самі заявили у своїх соцмережах, передає 24 Канал.

Читайте також Шантаж, брехня та тупість: як росіяни наважилися здійснити техногенну катастрофу

Що сказали загарбники

Російські військові у середу, 14 червня, зізналися у причетності до катастрофи на Херсонщині. Нагадаємо, що Росія влаштувала цей теракт у ніч на 6 червня.

Окупанти з 205-ї бригади також визнали, що знищення Каховської ГЕС є екологічною катастрофою, від якої постраждає не тільки Україна, а й Росія. Водночас росіяни почали виправдовувати свій жахливий вчинок "дуже великою загрозою масштабного наступу" з боку ЗСУ на Херсонському напрямку. Також вони назвали підрив цієї дамби "неминучим".

Але... Ми трохи прорахувалися, і наслідки такої неконтрольованої дії вже скоро призведуть до значних втрат територій,
– зазначається у повідомленні.

Що відомо про 205-ту бригаду

Це мотострілецьке з'єднання сухопутних військ Росії. Цю бригаду також називають "козачою". Вона входить до складу 49-ї загальновійськової армії південного військового округу загарбників.

Бригаду створили у 1995 році під час Першої російсько-чеченської війни. Пунктом її постійної дислокації є Будьонновськ. Це місто розташоване у Ставропольському краї.

Які наслідки матиме підрив Каховської ГЕС росіянами

  • Соціолог із Німеччини Ігор Ейдман у розмові з 24 Каналом припустив, що світ досі серйозно не відреагував на російський теракт через формальні причини. На його думку, західні країни можуть покарати Росію після створення доказової бази.
  • Знищення дамби створює загрозу для ядерної та радіаційної безпеки. Адже ЗАЕС використовувала воду з Каховського водосховища. Кандидат хімічних наук Гліб Репіч запевнив, що наразі у ставку достатньо резервної рідини для охолодження реакторів.
  • Також через росіян під загрозою опинилася й глобальна продовольча безпека. Заступник генсека ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс заявив, що затоплені території України відігравали значну роль в забезпеченні світу їжею.