Ввечері 1 січня прокуратура опублікувала відео, зняте дроном, яке демонструє масштаби руйнувань престижного готелю Kharkiv Palace після ракетного удару. Зафіксовано значні пошкодження будівлі, зокрема величезну діру від прямого влучання.

Дивіться також По Kharkiv Palace у Харкові вдарили ракетами "Іскандер-М": деталі атаки від поліції

Руйнування в центрі Харкова

Відеоматеріали, опубліковані пресслужбою Харківської прокуратури, показують зруйновану будівлю готелю Kharkiv Palace як і ззовні, так і зсередини.

Ракети влучили прямо в готель, заваливши вестибюль уламками та вибивши вікна,
– повідомляв раніше керівник поліції Харківщини Володимир Тимошко.

За даними поліції, ввечері 30 грудня російські загарбники випустили ракети Іскандер-М по центру Харкова, внаслідок чого постраждав не лише Kharkiv Palace, але й прилеглі будівлі. Відомо, що у готелі були заселені 34 номери.

Додамо, що всередині готелю перебувала журналістка Аліка Янг зі ZDF разом з колегами. Вона описала момент атаки так: "Лунає гучний стукіт, будівля трясеться, замість вестибюля – темрява і дим". Хоч і представниця ЗМІ вижала, але її перекладачка була травмована.

Німецька громадська телевізійна компанія ZDF засудили обстріл, назвавши його атакою на вільну пресу. У медіа заявили про намір продовжувати висвітлення російсько-української війни, попри усі труднощі.

Україна отримала "небесні очі"

  • Варто сказати, що фіксування руйнувань внаслідок ракетних атак за допомогою дронів є можливим, зокрема, завдяки нашим партнерам. У цьому питанні Захід активно нас підтримує, адже це може допомогти притягнути Кремль до відповідальності.
  • Власне, агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголошувало ще влітку 2023 року про передачу Офісу Генерального прокурора дев'яти автономних безпілотників, які потрібні для документування воєнних злочинів Росії в Україні.
  • "Це допоможе Генеральній прокуратурі задокументувати понад 115 000 випадків знищення цивільної інфраструктури та доказів порушення прав людини в прифронтових громадах і на звільнених територіях", – наголошували тоді в USAID.