Вона відбудеться в Українському домі, що на вулиці Хрещатик, 2.
До речі Історія першого Президента Леоніда Кравчука: від тріумфу до капітуляції
Що відомо про смерть Кравчука
Перший український президент помер 10 травня, йому було 88 років. Спочатку повідомлення про його смерть з'явилось у низці ЗМІ, а потім це підтвердила і Верховна Рада.
Стан здоров'я Кравчука серйозно погіршився у 2021 році. Наприкінці червня йому зробили операцію на серці. Через місяць стало відомо, що від того часу політик був у реанімації.
Коли інформація про стан здоров'я Кравчука набула розголосу, його родичі попросили медиків утриматися від коментарів. Потім Кравчука відправили на реабілітацію до Німеччини.
Зауважимо, 10 січня президент Володимир Зеленський вітав Кравчука з днем народження. Бажав йому найшвидшого одужання та сил. Радник глави ОП Олексій Арестович у жовтні 2021 року теж був переконаний, що Кравчук одужає, оскільки реабілітація проходила успішно. Однак, на жаль, цього не сталось.
Коротка біографія Леоніда Кравчука
- Кравчук переміг на виборах 1 грудня 1991 року, набравши 61,6% голосів та ставши першим президентом незалежної України.
- У 1994 році він балотувався на пост вдруге, але програв Леоніду Кучмі.
- З 1994 по 2006 роки був народним депутатом, очолював різноманітні українські фонди, організації та товариства.
- У 2015 році став головою громадської організації "Рух за Україну в НАТО". У липні 2020 року очолив українську делегацію у Тристоронній контактній групі.
Нагадаємо, що Кравчук реагував на загрози нападу Росії ще у січні. Він наголошував, що готовий закрити рідну землю грудьми. Політик написав лист-звернення до українського народу, запевнивши що ніхто й ніколи не підкорить українців.
Кравчук разом з іншими президентами Ющенком та Кучмою закликав підписантів Будапештського меморандуму напередодні повномасштабного вторгнення Росії довести, що документ "не був обманом".
Дивіться більше – історія першого президента Леоніда Кравчука: