Колеги та друзі Павла Шеремета прийшли зранку 20 липня на перехрестя вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького. Саме там 5 років тому стався трагічний вибух.

До теми Просила показати фото Шеремета, щоб хоч знати, хто це, – Кузьменко

"Хто вбив Павла Шеремета?"

Люди принесли плакат "Політична справа Павла Шеремета". За 5 років слідство не встановило замовників вбивства журналіста. Справу щодо тих, кого МВС вважає виконавцями, розглядає суд.

Питання "Хто вбив Павла Шеремета?" залишається актуальним і без відповіді.

Пам'ятник Шеремету
Пам'ятник Шеремету біля місця його загибелі / Фото Дмитра Ларіна / "УП"

Тупик у розслідуванні його вбивства називають одним з найголовніших провалів на посаді Арсена Авакова. Активісти і колеги-журналісти сподіваються, що за нового очільника МВС справа зрушиться з місця.

Хто вбив Шеремета
Колеги Шеремета вшановують його пам'ять / Фото Дмитра Ларіна / "УП"

Зокрема таке сподівання "Суспільному" висловила головна редакторка видання "Українська правда" Севгіль Мусаєва.

Я дуже сподіваюся, що найближчим часом ми зустрінемося і зможемо йому розповісти про стан справи, про те, що відбувається. В цілому позиція МВС полягає в тому, що вони не хочуть давати коментарів, оскільки думають, що це вплине на рішення суду,
– зазначила вона.

За словами адвоката Масі Наєма, нині справа фактично похована. Він зазначив: нова інформація, яка з'являлася у ЗМІ, була сприйнята правоохоронцями байдужо. Зокрема йдеться про так званий "білоруський слід".

Зазначимо, що видання "Українська правда" організовує забіг пам'яті Павла Шеремета. Він пройде у суботу, о 07:30 ранку. Старт біля пам'ятника на вулиці Богдана Хмельницького, 42.

Хто такий Павло Шеремет?

Це російсько-український журналіст, який народився в Білорусі. Працював кореспондентом і відкрито критикував режим президента Алєксандра Лукашенка. У 1997 році у Білорусі його заарештували та дали 2 роки умовно. Президент позбавив його громадянства.

Тоді Павло емігрував до Росії, де працював на телебаченні. Писав статті на політичну тематику для кількох видань, зокрема, й українських. Серед них були: "Огоньок", "Білоруський партизан", "Українська правда". Останні 5 років жив в Україні.

Джерело: 24 канал

Вбивство Павла Шеремета: коротко

  • Розслідування умисного вбивства журналіста понад 3 роки замовчувалося правоохоронцями.
  • 12 грудня 2019 року повідомили, що затримали трьох підозрюваних у вбивстві: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь.
  • Їх підозрюють у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета. Втім, досі слідство не встановило ймовірних замовників та їхні мотиви.
  • Наприкінці червня Шевченківський райсуд Києва продовжив на 2 місяці запобіжний захід Яні Дугарь та Юлії Кузьменко. Остання перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом.
  • 30 квітня суд випустив із СІЗО ще одного обвинуваченого – Андрія Антоненка. Він пробув за ґратами останні 1,5 роки. Наразі він перебуває під домашнім арештом.
  • На початку 2020 року з'явилось нове журналістське розслідування, яке вказує на білоруський слід. Називають замовником вбивства президента Білорусі Олександра Лукашенка.