Заступником голови Комітету з питань свободи слова буде депутат за квотою ВО "Батьківщина" – конкретну людину ще не погодили. А секретарем Комітету буде депутат Сергій Швець від "Слуги народу". Загалом у Комітеті буде 7 депутатів (у попередньому скликанні було 13).

Читайте також: "Європейська Солідарність" назвала свого кандидата на посаду віце-спікера

Примітно, що 26 серпня депутат від партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабінович говорив 24 каналу, що ОПЗЖ запропонували очолити Комітет з питань свободи слова. Однак, на його думку, партія мала б бойкотувати такі "подачки".

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики створений 4 грудня 2007 року. Він розглядає законопроекти, що стосуються:

► Державної політики у сфері інформації.
► Свободи слова.
► Права громадян на інформацію.
► Друкованих та електронних засобів масової інформації.
► Висвітлення діяльності Верховної Ради України.
► Засад здійснення рекламної діяльності.

Загалом Комітет Верховної Ради України – це парламентський орган, утворений з нардепів, який аналізує законопроекти та готує попередній розгляд питань, що належать до повноважень Ради. Також має контрольні функції.

До слова, "Слуга народу" вже розподілила місця у комітетах нової Ради: хто і скільки отримає

Хто такий Нестор Шуфрич?

Народився 1966 року в Ужгороді. За освітою історик та економіст. Політичну діяльність активно почав у партії Віктора Медведчука – СДПУ(о). Нардеп у 1998-2006 роках. У 2006 – 2007 був міністром із питань надзвичайних ситуацій в уряді Віктора Януковича. Із 2007 знову депутат, вже від "Партії регіонів". У 2010 за наказом вже президента Януковича Шуфрич став заступником секретаря РНБО.

16 січня 2014 року голосував за диктаторські закони Януковича. Після Майдану перейшов до "Опозиційного блоку", 7 у списку пройшов до Ради. У 2019 депутатом став від ОПЗЖ.

Відомий також низкою медіа-скандалів. Наприклад, у 2002 році під час скандальних перевиборів на одномандатному окрузі 201 у Черкасах через масові підкупи виборців 20-гривневі купюри назвали на честь переможця виборів – "несторками". А у 2017 році генеральний прокурор України Юрій Луценко звинуватив народного обранця у несплаті податків на суму близько 40 мільйонів гривень.

У мережі відомий та популярний мем "Шуфрич не битий вже ... днів" (30 вересня 2014 року депутата Шуфрича побили кілька десятків активістів і відтоді політик не відвідував Одесу, яку до побиття називав "рідним містом").

Читайте також: Що Нестор Шуфрич не вказав у деклараціях: цікаві цифри


Як розмістять фракції у Верховній Раді / інфографіка 24 канал

Важливо! Перший день Ради: що розглядатимуть