Новини про коронавірус 7 квітня: план виходу України з карантину, в Китаї жодної смерті
У ЗМІ з'явився проєкт плану виходу з карантину, назвали етапи і дати. В українських Збройних силах перша смерть від коронавірусу. Потрапив в аварію автобус, який евакуював українців. У Китаї за добу не зафіксували жодної смерті. Останні новини про коронавірус SARS-CoV-2 в Україні та світі 7 квітня.
Новини про коронавірус в Україні 7 квітня
Статистика поширення коронавірусу в Україні
- В Україні підтверджено 1462 випадки COVID-19 (з них 143 – за останню добу). 45 людей померли від коронавірусу, 28 одужали. 74% інфікованих – люди віком 30 – 69 років.
Дивіться також Поширення коронавірусу у світі: карта онлайн
- Вінницька область – 77;
- Волинська область – 34 (2 летальних);
- Дніпропетровська область – 15;
- Донецька область – 10 (1 летальний);
- Житомирська область – 11 (2 летальних);
- Закарпатська область – 38 (2 летальних);
- Запорізька область – 41;
- Івано-Франківська область – 160 випадків (9 летальних);
- Київ – 253 (4 летальних);
- Київська область – 97 (5 летальних);
- Кіровоградська область – 53 (1 летальний);
- Львівська область – 29;
- Луганська область – 3;
- Одеська область – 30;
- Полтавська область – 12;
- Рівненська область – 40 (5 летальних);
- Сумська область – 51 (2 летальних);
- Тернопільська область – 168 (3 летальних);
- Харківська область – 1;
- Херсонська область – 13 (1 летальний);
- Хмельницька область – 10;
- Черкаська область – 62 (1 летальний);
- Чернівецька область – 247 (6 летальних);
- Чернігівська область – 7 (1 летальний).
Цікаво Хто такий Чарльз Лібер і чому його пов'язують зі створенням коронавірусу у Китаї
- За кордоном коронавірусом хворіють 174 українці, 17 вилікувалось. 5 українців за кордоном, на жаль, померли: 4 жінки в Італії і чоловік у Франції.
- Окупаційна влада звітує про 27 випадків COVID-19 у Криму. Наша розвідка повідомляє, що окупанти приховують численні факти поширення коронавірусу на Донбасі. Представники так званих "силових структур" вилучають історії хвороб померлих та залякують місцевих медиків.
Головні новини про коронавірус в Україні
- У МОЗ вважають, що за умов повного дотримання карантину Україна зможе повернутися до нормального життя за два тижні.
- У ЗМІ з'явився проєкт плану виходу України з карантину. Згідно з ним, вже з середини квітня дозволять відкрити частину магазинів. З 1 травня можуть відкритися торгові центри і перукарні. Навчальний процес відновиться в середині травня, тоді ж запрацюють ресторани. Деякі вимоги можуть залишитись в силі аж до вересня, зокрема носіння маски в громадських місцях. Однак в РНБО та в Офісі Президента цей проєкт назвали фейковим. Про послаблення карантину можна буде говорити лише у травні.
- В Україні запрацював додаток "Дій вдома", який контролюватиме дотримання обсервації та самоізоляції. Щодня протягом 2 тижнів користувач отримуватиме до 10 push-повідомлень, у відповідь на які потрібно надіслати своє фото. В цей час працюватиме геолокація.
- Єдина область в Україні, де поки не виявили коронавірусу – Миколаївська. МОЗ вивчає цей феномен і перевірить, чи правильно в регіоні роблять тести.
- Приватним клінікам дозволили робити ПЛР-тести на коронавірус. Вони мають звітувати про кожен випадок COVID-19, щоб цифри потрапляли в офіційну статистику.
- Дніпро закриває в'їзд для транспорту з інших областей з 8 квітня. Загалом на в'їздах у всі області тепер стоять блокпости, де вимірюють температуру.
- У Запоріжжі коронавірусом захворів директор ринку, який ігнорував вимоги карантину. У березні на нього склали адмінпротокол. Зараз він в лікарні з діагнозом COVID-19 у важкому стані.
- У Збройних силах України – перша смерть від коронавірусу. Померла працівниця однієї з військових частина в Івано-Франківській області. Загалом у ЗСУ підтверджено 4 випадки COVID-19.
- Коронавірус виявили у кількамісячної дитини нардепки Анни Скороход. Вони обоє госпіталізовані.
- Порушники карантину в Києві сплатили майже 92 000 гривень штрафів.
- Попри каранин люди прийшли до церков на Благовіщення. Всередину храмів не пускали. У Житомирі люди не дотримувалися дистанції, без маски був навіть священник, люди приймали причастя.
- Під Будапештом потрапив в аварію автобус, який евакуював українців додому. Восьмеро людей постраждали, двоє у важкому стані.
Орієнтовний план виходу України з карантину / Інфографіка 24 каналу
До теми Чи продовжать карантин після 24 квітня: прогнози експертів
Звернення Зеленського 7 квітня
Президент звернувся до українців з традиційним зверненням. Зеленський пояснив необхідність карантинних заходів, які ввів Кабмін з 6 квітня і розповів, чи готова Україна до боротьби з COVID-19:
- Цього тижня в Україну прибуде 7 літаків з Китаю і Південної Кореї із засобами захисту, а також апаратами штучної вентиляції легень та новими тест-системами на коронавірус.
- Попри заборону Кабміну мер Запоріжжя вирішив не обмежувати в місті роботу громадського транспорту. За нього вже взялися СБУ та МВС.
- Зеленський закликав усіх українців носити маску, виходячи з дому. І нагадав: за порушення карантину світить чималий штраф. А краще – виходити з дому якнайменше, аби вберегти своїх рідних. Щоб мати нормальне літо, з морем, мандрівками і морозивом, треба трішки потерпіти і побути вдома.
- Влада працює над тим, щоб кожен українець міг провести Великдень вдома і подивитися трансляцію святкового богослужіння.
Звернення Зеленського 7 квітня: дивіться відео
Актуально Карантин 2020: що заборонили вивозити з України і чому
Новини про коронавірус у світі за 7 квітня
Головне про коронавірус у світі
- У світі зафіксовано 1 431 706 випадків COVID-19. 82 080 людей померли від коронавірусу, 302 150 одужали. Топ-5 країн за кількістю інфікованих: США (400 412), Іспанія (141 942), Італія (135 586), Франція (110 043), Німеччина (107 663).
- У Китаї вперше не зафіксовано жодної смерті від коронавірусу за добу.
- В Італії від коронавірусу померли 122 медики. Там сподіваються, що спад захворювання в країні припаде на 8 – 10 квітня. Епідемія вже помаленьку іде на спад: за добу 3 000 нових випадків і 600 смертей, раніше цифри були вдвічі більші.
- Прем'єр Великої Британії Борис Джонсон провів ніч в реанімації. Щоправда, представники прем'єра кажуть, що в нього немає пневмонії і він у доброму гуморі і стані. До лікування Джонсона приєднався Дональд Трамп – він відправив до Лондона провідних американських фармацевтів.
- Британія відмовляється від китайських тестів на коронавірус, оскільки вони неефективні. Такими зараз користується Україна. Про сумнівну якість цих тестів раніше заявляли Іспанія, Нідерланди, Чехія.
- У Нью-Йорку розглядають можливість проводити масові поховання жертв коронавірусу у міських парках. За різними прогнозами, від COVID-19 може померти від 100 000 до 240 000 американців.
- У Німеччині скорочуються темпи поширення хвороби. Однак Меркель не збирається послаблювати карантин. Обмеження на пересування діятимуть як мінімум до 19 квітня.
- В Японії ввели надзвичайну ситуацію в Токіо, Осаці та ще 5 префектурах. Вона діятиме 30 днів. Стратегія країни така: зменшити контакти між людьми на 70 – 80%, за два тижні зростання кількості заражених досягне максимуму, і тоді можна досягти її зменшення.
- Данія, Чехія і Норвегія вслід за Австрією, оголосили про пом'якшення карантину. У Чехії розширюють список магазинів, які можуть працювати, а також дозволять займатися безконтактними видами спорту. У Данії планують відкрити початкові школи і садочки 15 квітня, якщо ситуація залишатиметься стабільною. Торгові центри, офіси, старша школа будуть закритими щонайменше до 10 травня. Багато обмежень діятимуть ще кілька місяців. У Норвегії 20 квітня відкриють садочки і школи, 27 квітня – університети, коледжі, салони краси, а от заборона на спортивні і культурні заходи діятиме до 15 червня.
- Польський сейм ухвалив закон, відповідно до якого президентські вибори 2020 року проведуть шляхом голосування поштою. Крім того, можуть перенести дату виборів. Перший тур має відбутися 10 травня.
- Латвія продовжила надзвичайний стан до 12 травня.
- Міністр охорони здоров'я Нової Зеландії їздив на пляж під час карантину. За це його понизили в ранзі. В країні 1 160 випадків COVID-19 і одна смерть. Та новозеландці не втрачають почуття гумору. Прем’єр-міністр Джасінда Ардерн дозволила Зубній феї та Великодньому кролику працювати під час карантину.
- Білорусь досі не ввела карантину. Лукашенко категорично проти обмежень, "бо карантин можна ввести протягом доби, а жерти що будемо?". Президент переконує, що ніякої загрози немає, але кількість хворих в лікарніх і на самоізоляції щодня збільшується. Син жінки, яка померла від COVID-19, навіть подав на Лукашенка в суд через його бездіяльність.
- ВООЗ закликає здорових людей не носити маски, вони можуть навіть нашкодити, якщо ними неправильно користуватися. Носити маски у віх громадських місцях обов'язково у таких країнах: Україна, Чехія, Словаччина, Китай, Індонезія, Ізраїль. Також у ВООЗ вважають, що послаблювати карантин ще рано, адже можна повернутися на старі позиції.
- Тим часом главу ВООЗ звинуватили у допомозі Китаю приховати масштаби пандемії коронавірусу. Тедрос Адханом Ґебреєсус з Ефіопії – чиновник без медичної освіти – очолив Всесвітню організацію охорони здоров'я 3 роки тому.
Дослідження коронавірусу
- Вчені визначили, наскільки небезпечними є люди-носії коронавірусу без симптомів. Лише 1 з 15 випадків передачі коронавірусу може відбуватися від здорової на вигляд людини.
- Cтруктуру "корони" вірусу SARS-CoV-2 перетворили у звуки і склали їх в одну мелодію: ось як звучить коронавірус.
- Після звичайної прогулянки немає потреби прати одяг і взуття, якщо ви дотримувалися санітарних норм. Ці заходи необхідні, якщо ви часто контактуєте з хворими на коронавірус людьми.