"Кравчук рекомендує лідеру президентських виборів Володимиру Зеленському "налагоджувати людські взаємини" з людьми в Криму, про це він заявив в ефірі одного з українських телеканалів.

Читайте також: Кравчук порадив Зеленському, як вберегтись від падіння рейтингу

Зокрема, екс-президент порадив Зеленському зняти "всі блокади".

Необхідно знімати всі блокади. Питання, пов'язані з водою, електроенергією та так далі повинні вирішуватися цивілізованим ринковим шляхом. Якщо ми налагодимо нормальні взаємини з жителями Криму, думаю, поступово ми ці взаємини будемо поглиблювати, розвивати, і прийдемо до якихось правильним висновків,
– вважає політик.

При цьому Кравчук зазначив, що Україна за жодних обставин не погодиться визнати, що Крим – не український.

Така порада вже встигла зібрати низку реакції. Зокрема, її прокоментував постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба.

"Перший президент України Кравчук порадив новому президенту зняти блокаду з Криму. Тому що всі питання "повинні вирішуватися цивілізованим ринковим шляхом". Дійсно, є такий шлях, але він полягає в іншому – Росія виходить з Криму і виплачує Україні компенсацію за окупацію", – написав він на своїй сторінці у Twitter.

На пораду Кравчука відреагував і заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак. В ефірі одного з україських телеканалів він наголосив, що "зняття енергетичної чи будь-якої іншої блокади з Криму означає його визання частиною Росії".

Позиція України з 2014 року – Крим є окупованою територією. Згідно з усіма конвенціями, відповідальність за соціально-економічну ситацію на окупованих територіях несе країна-агресор і країна-окупант,
– заявив Гримчак.

Зазначимо, ще перед другим туром виборів у команді Володимира Зеленського відповіли на запитання лідера кримськотатарського народу та народного депутата України Мустафи Джемілєва щодо статусу Криму. Там відповіли, що Крим є окупованою територією України, яку Росія повинна повернути під контроль Києва. Москва незаконно анексувала півострів і має виплатити за це компенсацію, у тому числі постраждалим і родинам загиблих від російських репресій.

У чому полягає блокада Криму?Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з островом. Після анексії Криму Росією 2014 року, поставки води на півострів припинили. З грудня 2015 року до Криму перестала надходити електроенергія з материкової України через пошкодження електроопори в Херсонській області. Зараз Крим забезпечується за рахунок власної генерації, генераторних установок із Росії й енергомостом із Кубані. У березні цього року в Криму оголосили про запуск двох нових електростанцій.

ЦВК підрахувала 100% голосів у другому турі президентських виборів. Володимир Зеленський отримав 73,22% голосів, а Петро Порошенко – 24,45%.


Підтримка кандидатів по областях: інфографіка