Разом з тим, у відеозверненні до українців він наголосив, що тільки час і конкретні кроки зможуть довести, що сторони виконують свої зобов'язання.
Читайте також: Зеленський дав громадянство 14 іноземцям, які захищали Україну на Донбасі: хто вони
"Пам'ятаєте, я говорив, що не буду вам брехати і щось обіцяти. Я не хочу обіцяти, що вже завтра буде мир і ми припинимо війну. Але мені здається, що крихка надія на початок завершення гарячої фази війни з'явилася", – зазначив президент.
Зеленський також закликав не піддаватись на провокації і не панікувати, а дати можливість українській армії та дипломатам виконувати свою "потужну і дуже складну роботу".
Будь ласка, давайте все-таки зберігати спокій. Ніякої зради немає. Перемоги, на жаль, теж поки немає. Але мені здається, це (розведення військ у Станиці Луганській – 24 канал) наш перший невеличкий успіх. Вітаю!
– додав гарант.
Як відбувалось розведення військ у Станиці Луганській?
26 червня штаб ООС повідомив про початок першого етапу відведення українських підрозділів під наглядом ОБСЄ. 27 червня прес-центр ООС повідомив, що в районі Станиці Луганської противник завершив перший етап відведення своїх сил і відійшов від пішохідного моста, відповідно до домовленості, досягнутої в рамках перемовин Тристоронньої контактної групи ще 20 вересня 2016 року.
Сили на цій ділянці намагаються розвести ще з 2016 року, однак цей процес розпочався лише тепер. Після розведення сил сторони мають виконувати наступні пункти мінських домовленостей. Зокрема створити зони безпеки на тимчасово неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону. Українські війська відійшли на 350-500 метрів, а проросійські бойовики – на 1600 метрів.
Варто додати, що через відхід військ у сірій зоні опинилися 74 будинки. І якщо там, як планується, знімуть мінні поля, то бойовики зможуть спокійно зайти в Станицю Луганську. Тобто безпосередньо в тил українських захисників.
30 червня в ОБСЄ підтвердили повне розведення військ у Станиці Луганській.